Aktualijos

Sulaukėme savanorės iš Armėnijos

Birželio pabaigoje Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje 8 mėnesius truksiančią savanorišką veiklą pradėjo savanorė Lillit Avagyan. 28 metų mergina atvažiavo iš Armėnijos sostinės ir didžiausio miesto Jerevano. O savanoriauti Lillit atvyko todėl, kad patiko moderni ir šiuolaikiška biblioteka bei savo žiniomis ir gebėjimais nori prisidėti prie kultūros ir švietimo vykdymo proceso.
Savanorė yra baigusi ekonomiką Armėnijos universitete, taip pat studijavo Vokietijoje, baigė verslo administravimą Italijoje, Romos universitete. Laisvai kalba anglų, rusų, taip pat susikalba italų bei vokiečių kalbomis. Lillit savo studijų užsienyje metu savanoriškai dalyvavo vienoje iš Romos bažnyčių, kurioje mokė anglų kalbos migrantus iš įvairių šalių. „Man malonu, kad galiu padėti kitiems gerinti jų įgūdžius bei aš pati turiu galimybę dirbti naujoje aplinkoje, – prisistato savanorė. – Man patinka tarptautinė aplinka ir skirtingų šalių žmonės.“
Savanoriaudama Lillit susipažins su bibliotekos veikla, prisidės prie edukacinių veiklų ir kultūrinių renginių įgyvendinimo, pristatys vietos bendruomenėms savo kultūrą, fiksuos bibliotekos organizuojamus renginius ir padės juos viešinti.
Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka bendradarbiauja su koordinuojančia ir Europos solidarumo korpuso projektą „Savanorystė Lietuvos bibliotekose“ įgyvendinančia organizacija – jaunimo savanoriškos veiklos centru „Deineta“.
Europos solidarumo korpusas – tai ES programa, skirta 18–30 metų amžiaus asmenims. Programos tikslas – jaunimui iš visos Europos suteikti galimybę savanoriauti, atlikti praktiką, dirbti ir šiomis veiklomis prisidėti prie vietinių bei globalių problemų sprendimo. Projektai – nuo pagalbos gyvūnams iki stichinių nelaimių prevencijos. Daugiau informacijos apie programą: https://www.jtba.lt/europos-solidarumo-korpusas/
Parengė Dainora
Narkūnienė