Aktualijos

Statistika parodė, kaip uteniškiai laikosi karantino apribojimų

Rasa MILERYTĖ. Kol po Aukštakalnį laksto briedis, o gatvėse karaliauja paukščiai, žmonės turėtų laiką leisti namuose. Tik ar tikrai esame sąmoningi ir laikomės karantino taisyklių? Paieškų sistema Google išanalizavo ir viešai paskelbė duomenis apie vartotojų visame pasaulyje buvimo vietą, siekdama padėti vyriausybėms vertinti dėl COVID-19 pandemijos įvestų socialinės distancijos priemonių veiksmingumą. Šiuo metu išanalizuotas 131 pasaulio valstybės gyventojų judėjimas, tarp jų – ir Lietuvos. Į dešimties šalies miestų analizę įtraukta Utena.
Google pateiktose ataskaitose įvardijami mažmeninės prekybos ir poilsio, maisto produktų parduotuvių ir vaistinių lankymo, gyventojų lankymosi viešose erdvėse bei kiti pokyčiai pagal atskirus Lietuvos regionus.
Ataskaitas Google pateikia praėjus kelioms dienoms nuo stebėjimo datos. Šiuo metu naujausi pateikti duomenys – Lietuvos gyventojų judėjimo statistika kovo 31 d. Kaip informuoja Google, savaitės dienos judėjimo statistinis pokytis skaičiuojamas, savaitės dienos duomenis lyginant su 5 savaičių atitinkamos dienos vidurkiu. (Tęsinys 2020 04 22 laikraštyje)