Aktualijos

Stačiatikių kapinėse išvartyti paminklai

Rasa MILERYTĖ

Kai kuriems žmonėms nėra nieko švento. Paskutinę senųjų metų naktį Užpalių gatvėje esančiose stačiatikių kapinėse išvartyti paminklai, nudraskytos gėlės. Tokį vaizdą išvydo uteniškiai, trečiadienį, sausio pirmąją, nuvykę aplankyti artimųjų kapų.
Vandalų auka tapęs Tomas Polegenko sakė, kad apie įvykį pranešė pažįstami. Vyras nuvažiavo į kapines ir pamatė, kad nuversti du jo šeimai priklausantys paminklai. T. Polegenko teigė nenumanantis, kas galėjo taip pasielgti.
Paminklai išvartyti ne vienoje vietoje, vandalai perėjo per visas kapines. Iš viso nuversti septyni paminklai.
Paskelbus apie įvykį socialiniame tinkle facebook.com, uteniškiai netruko įsijungti į diskusiją ir pasmerkti kapų niokotojus. Žmonės spėliojo, kad tai jaunimo darbas, ir baisėjosi: toks elgesys – visiško nužmogėjimo ženklas.
„Toks jausmas, lyg būtų prispjaudę į sielą. Ką galima pasakyti apie tokius, kurie niekina artimųjų kapus? Sakyčiau, dvasios skurdeivos. Perėjo per kapines purvinais batais ir purvina sąžine“, – jautriai į įvykį reagavo viena uteniškė.
Kitas uteniškis rašė matęs, kad šalia Dauniškio ežero prie medinio tako nuversti du stulpai, ir spėjo, jog tai tų pačių žmonių darbas.
Pasak T. Polegenko, patirta finansinė žala nėra didelė, nes paminklai liko sveiki, tereikės pirkti medžiagas jiems atstatyti, tačiau moralinė žala – neišmatuojama: skaudu matyti suniokotą artimųjų amžinojo poilsio vietą. Labiausiai dėl įvykio išgyvena vyro močiutė.
Pranešimas apie įvykį policijoje registruotas 2020 m. sausio 1 dieną apie 16 val. 40 min. Pradėtas ikiteisminis tyrimas, aplinkybės nustatinėjamos.
T. Polegenko nuotr.