Aktualijos

Šeštoji „Auksinė krivūlė“ – už pasiekimus švietimo srityje

Salio 11-ąją, minint Vietos savivaldos dieną, Vilniuje buvo surengtas tradicinis šalies savivaldybių pagerbimas už ryškiausias iniciatyvas ir darbus – „Auksinės krivūlės“ apdovanojimai. „Auksinė krivūlė“ – aukščiausias Lietuvos savivaldybių asociacijos savivaldybių veiklos įvertinimas už pasiekimus įvairiose srityse.
Džiugu pranešti, kad Utenos rajono savivaldybei buvo įteikta šeštoji „auksinė krivūlė“. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija apdovanojo Utenos rajono savivaldybę už aukštus ugdymo rezultatus siekiant mokinių pasiekimų tolygumo. „Auksinę krivūlę“ iš ministro Algirdo Monkevičiaus rankų atsiėmė Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas.
Utenos rajono savivaldybė jau yra apdovanota „Auksinėmis krivūlėmis“ už svarų indėlį organizuojant bandomąsias mobilizacijos pratybas, kurios tapo atskaitos tašku rengiant pratybų metodiką visose Lietuvos savivaldybėse (2016 m.), už progresyvų požiūrį į kraštovaizdžio formavimą, viešųjų erdvių želdinių tvarkymą ir rekreacijos priemonių įgyvendinimą (2015 m.), už geriausiai tvarkomą šilumos ūkį (2013 m.), už geriausią Europos Sąjungos lėšų panaudojimą (2009 m.) ir už nuopelnus kultūrai (2005 m.).
Apdovanojimus savivaldybėms įsteigė visos ministerijos, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, Lietuvos verslo konfederacija ir Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba. Iš viso buvo išdalyta 17 „Auksinių krivūlių“. Mūsų kaimynams anykštėnams „Auksinė krivūlė“ buvo įteikta už pasiekimus kultūros srityje.
Taip pat už nuopelnus Lietuvos savivaldai, jos plėtrai bei stiprinimui „Auksinės krivūlės riterio“ ženklais buvo apdovanoti trys savivaldos atstovai: Kretingos rajono savivaldybės tarybos narys Juozas Mažeika, Vištyčio seniūnas Bronislavas Polita, Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis.
Utenos rajono savivaldybės mero Alvydo Katino padėka:
„Šeštoji „Auksinė krivūlė“ – viena svarbiausių, nes pagaliau įvertintas Utenos rajono švietimo bendruomenės darbas. Ji ir man, ir visiems uteniškiams tikrai yra auksinė. Už Utenos rajono savivaldybės pasiekimų švietimo srityje įvertinimą nuoširdžiai dėkoju visai Utenos rajono švietimo bendruomenei, nes šis įvertinimas – visų švietimo darbuotojų kasdienio nepailstamo darbo, pastangų, atsakomybės ir reiklumo rezultatas. Dėkoju už kūrybingą jaunosios kartos ugdymą, mokinių pasiekimus, įveiktus iššūkius, sėkmingą dalyvavimą tarptautiniuose projektuose ir programose. Tikiuosi, kad šeštoji „Auksinė krivūlė“ visą švietimo bendruomenę įkvėps dar didesniems darbams ir drąsesniems sprendimams.“
Utenos rajono savivaldybės administracija