Aktualijos

Savanoriai Leliūnuose tapo vietos didvyriais

Leliūnų socialinės globos namuose 2020 m. pabaigoje prasidėjus COVID-19 protrūkiui, iš 16 darbuotojų net 14 susirgo koronavirusu. Įstaiga, kurioje nuolat gyvena 26 seneliai, atsidūrė katastrofiškoje padėtyje.
Gruodžio 28 d. socialiniuose tinkluose paviešinus skelbimą apie ieškomus savanorius, tos pačios dienos vakare sulaukta pirmųjų pagalbininkų.
Dviem globos namuose likusiems dirbti darbuotojams į pagalbą atėjo aštuoni savanoriai. Kadangi buvo galimybė rinktis, iš 11 pasisiūliusių savanoriauti žmonių buvo priimti tik persirgusieji koronavirusu. Leliūniškiams labai pasisekė, nes net trys savanorės turėjo slaugytojo padėjėjo kvalifikaciją.
Šioje įstaigoje COVID-19 susirgo 9 gyventojai, iš kurių vienas mirė, du gydomi ligoninėje, likusieji šeši jaučiasi pakankami gerai. Savanoriai maitino senelius, keitė jiems sauskelnes, rūpinosi asmens higiena ir švara, dezinfekavo patalpas.
Kartu su septyniomis savanorėmis dirbo ir vienas vyras. Tai – globos namų direktorės Irmos Grižienės sūnus Eligijus, Vilniaus Gedimino technikos universiteto trečiakursis.
Gyvenimas globos namuose baigia sugrįžti į normalias vėžes. Pasveikus beveik visiems darbuotojams sausio 10 d. juose dirbo tik vienas savanoris.
„Esu dėkinga už mums suteiktą visokeriopą pagalbą,– dėkojo savanoriams direktorė I. Grižienė. – Jie ne tik dirbo visus darbus, bet ir morališkai bei psichologiškai palaikė mūsų globotinius, bendravo su jais, o tai vienišiems senoliams ypač svarbu.“
I. Grižienė sakė, kad pasibaigus karantinui savanoriams būtinai surengs padėkos popietę. Tikimasi, kad panaši ekstremali situacija įstaigoje nebepasikartos, nes artimiausiomis dienomis globos namų darbuotojai bus paskiepyti nuo koronaviruso.
Utenos rajono savivaldybės administracijos inf.