Aktualijos

Saugotis būtina

Genovaitė ŠNUROVA

Pastaruoju metu ypač dažnai pabrėžiama, kad širdies ir kraujagyslių ligomis sergantys žmonės turi labai saugotis koronaviruso, griežtai laikytis karantino sąlygų ir t. t.

Kodėl iš visos lėtinių ligų puokštės išskiriami širdininkai, žmonės, kuriems trinka kraujotaka, paklausiau Utenoje gerai žinomos kardiologės Gražinos MATULIENĖS. Štai ką ji atsakė.

„Malonu, kad domitės. Pabandysiu trumpai paaiškinti, nors reikėtų visos paskaitos. Širdies ir kraujagyslių ligos linkusios paūmėti bet kokios infekcijos metu. Net ir esant paprasto gripo epidemijai, mirtingumas padidėja. Kodėl? Todėl, kad kai žmogus suserga viena liga, pvz., plaučių uždegimu, kenčia ne tik plaučiai, bet sureaguoja visas organizmas, visi organai, pirmiausiai didelis krūvis tenka kepenims, mūsų biocheminei laboratorijai. Jai tenka įjungti visas pajėgas, kad nukenksmintų padidėjusį toksinų kiekį, kad pagamintų pakankamai mūsų organizmui reikalingų maistinių medžiagų, vitaminų, baltymų, riebalų ir angliavandenių junginių, hormonų. Vyresni žmonės vartoja cheminius vaistus, prisiperka vaistinėj cheminių papildų, kurie sukelia letinę kepenų intoksikaciją, o kai prisideda dar ūmi infekcinė intoksikacija, kepenys perkraunamos toksinais, jie patenka į kraujotaką ir išnešiojami po visą organizmą.Kepenys tiesiogiai veikia imuninės sistemos darbą. Nuo kepenų būklės priklauso visų kitų organų veikla, o daugiausiai kraujokakos sistemos organai. Šios sistemos būklė labai priklauso nuo to, kaip stipriai pasireiškia uždegiminiai, oksidaciniai procesai mūsų organizme. Kol kraujagyslės vidinis sluoksnis yra sveikas, nepažeistas uždegimo, ir kol cholesterolis nėra oksiduotas, prie sveikos kraujagyslės endotelio aterosklerotinių plokštelių nesusidarys. Žodžiu, visos ligos prasidedada nuo ląstelės oksidacinės pažeidos, nuo imuniteto nusilpimo. Bėgant metams, mums vis daugiau trūksta maistinių medžiagų, mikro ir makroelementų, vitaminų, fermentų, amino rūgščių. Nors maisto produktų mes turim daug, bet maisto, rekalingo ląstelei, gaunam mažai. O vieno ar kito mineralo stoka gali privesti prie labai sunkių ligų. Mes sergam ir mirštam nuo maistinių medžiagų stokos. Aš manau, jei žmogus nori išlikti kuo ilgiau sveikas, aktyvus, džiaugtis gyvenimu, būtinai turi vartoti aukštos kokybės natūralius iš gamtos gautus papildus, nes tik natūralias medžiagas mūsų ląstelės priima. Organizmo detoksikacijai labai svarbūs natūralūs priešuždegimiškai veikiantys produktai.