Aktualijos

Ryškėjantys jubiliejinės miesto šventės štrichai

Vytautas Kazela

Apie artėjančios jubiliejinės Utenos šventės renginius bei visą šios vasaros kultūrinį Utenos gyvenimą pasakoja Utenos kultūros centro direktorius Erikas Druskinas.

Šie metai ypatingi ne tik Utenai, bet ir visai Aukštaitijai. Utena švenčia savo jubiliejinius metus. Tai seniausias Aukštaitijos miestas, senesnis už Vilnių, Kauną, Panevėžį ir net Trakus. Žemaitijoje galima rasti ir senesnių, o štai Aukštaitijoje – Utena seniausia.
Labai gaila, kad Lietuvoje nėra susiformavusios praktikos minint tokias datas istorikų bendruomenėje kalbėti, diskutuoti apie miestų gyvenimą, besivystančią miestų kultūrą, kuri skatintų labiau domėtis tuo miestu, regionu, galbūt numatant turistinius maršrutus, kultūrines programas.
Yra problema, kad nei ministerijai, nei Kultūros tarybai nerūpi jubiliejiniai miestų metai. Nors tai galėtų būti tam tikras postūmis. Todėl mūsų šventės daugiau lokalinės ir skirtos tai vietovei, tam miestui ir jo žmonėms, o juk, bendradarbiaujant su ministerija, su respublikinėmis institucijomis ir organizacijomis, tai galėtų išeiti už vietovės ribų. Aišku, tiek mūsų kultūros centras, tiek kitos mūsų miesto kultūros įstaigos ir bendruomenės stengiasi daryti viską, ką gali.
Šie metai mums visiems labai sunkūs. Tačiau džiaugiuosi, kad po 7 mėnesių pertraukos mes vėl galime pasikviesti žiūrovus į sales, lauko renginius. Mes stengsimės tuos praradimus kompensuoti. Darysime renginius, kurie palydės visus iki jubiliejinės miesto šventės.

Tęsinį skaitykite 21 06 16 „Utenyje“