Aktualijos

Pusė tūkstančio uteniškių ir zarasiškių pašaukti į karo tarnybą

Rasa MILERYTĖ. Sausio viduryje buvo paskelbti karo prievolininkų sąrašai. Lietuvos kariuomenės karo prievolės ir komplektavimo tarnybos Utenos karo prievolės ir komplektavimo poskyrio, kuruojančio Utenos ir Zarasų rajonų šauktinius, viršininkė vyresnioji seržantė Lolita Puslienė informavo, kad šiemet iš Utenos ir Zarasų į šauktinių sąrašą pateko 567 19–23 metų amžiaus jaunuoliai.
Iš kariuomenės grįžta pasikeitę
Kurį laiką nuolatinės privalomosios karo tarnybos Lietuvoje buvo atsisakyta, bet, atsižvelgiant į pasikeitusią geopolitinę situaciją ir valstybės saugumui kylančias grėsmes, 2015 metais šauktinių tarnyba buvo sugrąžinta. Nuolatinė privalomoji karo tarnyba laikoma vienu sėkmingiausių kariuomenės stiprinimo projektų. Šiuo metu šauktiniai sudaro 73 proc. profesinės karo tarnybos naujokų.
Šauktinių kariuomenę lietuviai vis dar vertina prieštaringai. Vieni įsitikinę, kad mokėti apginti tėvynę – kiekvieno pareiga, kiti galvoja, jog tarnyba kariuomenėje turėtų būti grįsta savanorystės principu. Vyresnioji seržantė L. Puslienė įsitikinusi, kad kariuomenės patirtis yra be galo svarbi, nes jaunuoliams suteikia pasitikėjimo savimi, sustiprina ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai. Tęsinys 2020 01 25