Aktualijos

Protingumo kriterijus

Vytautas Kazela

Aštuoniolika medžiotojų ir vieną žvejų mėgėjų klubą vienijantis Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Utenos skyrius negarsėja kažkokiais skandalais – gamtos mylėtojai ramiai ir tyliai dirba savo darbą, o dalyvaudami miesto šventėse ir kituose renginiuose stengiasi keisti dar sovietiniais laikais susiformavusį visuomenės požiūrį.
Ne, medžiotojais tampama ne dėl žvėrienos. Šis faktorius turbūt paskutinėje vietoje. Medžiotojais tampa tie žmonės, kurie iš tikrųjų myli gamtą. Beje, Medžiotojų ir žvejų draugijos nariais gali būti ir pavieniai žmonės – durys atviros visiems. Nepamiršti ir jaunieji gamtos mylėtojai. Susitikti su jais į mokyklas vyksta ir žvejai, ir medžiotojai. Moksleiviams rengiami konkursai, žvejybos varžybos.
Medžioklės žinovas, žuvininkas Tomas Zubovas priminė, kad neseniai susikūrė damų medžiotojų klubas. Anksčiau atskiruose būreliuose medžiojusios moterys susivienijo ir dabar gamta rūpinasi kartu. Jos mielai užsiima švietėjiška veikla. Pirmaisiais metais jos pačios siūlėsi ateiti į mokyklas paskaityti paskaitų. Dabar jau pačios mokyklos jas kviečiasi.
Utenos medžiotojai ir žvejai teisingai susidėliojo prioritetus: pirmiausia meilė gamtai ir rūpestis dėl jos išsaugojimo ateities kartoms, o tik po to visa kita. Jau kelios žiemos buvo lengvos, bet yra buvę šaltų ir sniegingų žiemų. Tada medžiotojai ir žvejai žvėreliais rūpintis bei juos šerti pasitelkia ir jaunuosius gamtos mylėtojus. Medžiotojų ir žvejų bendruomenės nariai puikiai suvokia edukacinių užsiėmimų svarbą, lankosi ne tik mokyklose, bet ir darželiuose, stengiasi plėsti jaunimo ir vaikų akiratį, gilinti jų gamtos žinias.

Tęsinį skaitykite 2019 11 23 „Utenyje“