Aktualijos

Profesinę šventę policijos pareigūnai švenčia tyliai

Genovaitė Šnurova

Kasmet policijos pareigūnai savo profesinę šventę Lietuvos policijos – Angelų sargų dieną paminėdavo šventiniais renginiais, gatvėse visuomenė matydavo juos apsirengusius šventinėmis uniformomis. Tą dieną jie gal net šiek tiek atlaidesni būdavo. Jei netyčia labai nežymiai pažeisdavote Kelių eismo taisykles ar viešąją tvarką, užuot baudę, ko gero, tik pabardavo ar įspėdavo.
Šiemet tokių vaizdų nepamatysite. Siaučiantis virusas pakoregavo ir pareigūnų šventes.
Apie tai, kaip pandemijos sąlygomis dirbo policijos pareigūnai, kaip pasitiko profesinę šventę, kalbėjomės su Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininku Vytautu Vaiškūnu.


Pirmą kartą po daugelio metų Policijos dienos nešvenčiate viešai. Tai ji gal nors simboliškai bus paminėta atskirų rajonų komisariatuose?
Siekiant užtikrinti LR sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valdymo operacijų vadovo A. Verygos sprendimus dėl viruso COVID-19 plitimo bei Lietuvos policijos vadovybės nurodymus, buvo priimtas sprendimas šiais metais nešvęsti Policijos dienos taip, kaip įprasta kiekvieną rudenį. Žinoma, bus pagerbti pareigūnai bei policijos darbuotojai, jiems bus įteikti pasižymėjimo ženklai už nepriekaištingą ir pavyzdingą tarnybinių pareigų atlikimą, padėkos bei vardinės dovanos, tačiau nebus oficialių iškilmių, įteikimo ceremonijų. Rajonų komisariatuose šiais metais taip pat šventinių renginių nebus.

Tęsinį skaitykite 2020 10 03 „Utenyje“