Aktualijos

Policijos pareigūnams laiko ilsėtis nėra: nusikaltimai vyksta ir per karantiną

Rasa MILERYTĖ

Nors Lietuvoje karantino metu nusikalstamų veikų sumažėjo, Utenos apskrityje, kaip informavo Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Vytautas Vaiškūnas, kovo mėnesį nusikalstamų veikų registruota kiek daugiau nei pernai tuo pačiu metu. Pasak viršininko, pastaruoju metu išaugo sukčiavimų elektroninėje erdvėje skaičius, prognozuojama, kad gali daugėti smurto artimoje aplinkoje atvejų, o pažeidžiamiausiomis grupėmis šiuo laiku tampa vienkiemių ir atokesnių gyvenamųjų vietovių gyventojai, vieniši, senyvo amžiaus žmonės ir neįgalieji.

Neramina situacija
dėl vagysčių

Net ir karantino metu plėšikai nestabdo savo veiklos. Policijos įvykių suvestinės rodo, kad kovo mėnesį ilgapirščiai brovėsi į įmones, parduotuves ir privačius namus, vogė automobilių padangas, benzininius pjūklus, televizorius, kompiuterius ir mobiliojo ryšio telefonus, žoliapjoves, biokurą, alkoholinius gėrimus, cigaretes, net drabužius. Vien dėl vagysčių kovo mėnesį apskrities gyventojai patyrė mažiausiai apie 12 tūkstančių eurų nuostolius, dėl dalies finansinės žalos informacija dar tikslinama. O štai balandžio 1–15 dienomis nuo vagysčių nukentėję apskrities gyventojai patyrė mažiausiai apie 48 tūkstančių eurų žalą.
Utenos apskr. VPK viršininkas V. Vaiškūnas informavo, kad per pirmąjį metų ketvirtį apskrityje įvykdytos aštuonios vagystės iš parduotuvių. Remdamasis Lietuvos policijos, kitų teisėsaugos įstaigų ir kitų šalių teisėsaugos turima informacija bei tarptautinių organizacijų pateikiamomis įžvalgomis, Utenos apskr. VPK viršininkas prognozuoja, kad, nepaisant pareigūnų dedamų pastangų šiuos nusikaltimus užkardyti, vagysčių ateityje gali daugėti.
„Artimoje ateityje gali daugėti nusikalstamų veikų elektroninių duomenų ir informacinių sistemų saugumui, sukčiavimų (ypač elektroninėje erdvėje), vagysčių ir plėšimų iš atokiose vietose esančių nuosavų kaimo sodybų ir namų, vagysčių iš uždarytų prekybos vietų ar buveinių, kurios laikinai sustabdė ar sustabdys savo ekonominę veiklą, ir plėšimų nutolusiose prekybos vietose, – sakė policijos viršininkas. – Lyginant su praėjusių metu kovu, šiemet vagysčių įvykdyta mažiau, tačiau situacija vis vien kelia susirūpinimą.“

Tęsinį skaitykite 2020 04 30 „Utenyje“