Aktualijos

Policijos komisariato viršininkas Vytautas Vaiškūnas: „Žmonės sąmoningėja, laikosi saugumo priemonių“

Rasa MILERYTĖ. Šalyje paskelbus antrąjį karantiną į kovą su saugumo nesilaikančiais asmenimis aktyviai įsitraukė ir policijos pareigūnai. Jie patruliuoja viešosiose vietose ir užtikrina, kad žmonės taisyklingai dėvėtų kaukes, nesibūriuotų. Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Vytautas Vaiškūnas sakė, kad dauguma Utenos apskrities gyventojų yra sąmoningi ir laikosi saugumo reikalavimų, bet vis dar pasitaiko ir tokių, kurie netinkamai dėvi nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (kaukes) arba apskritai jų nedėvi.
Nuo lapkričio 7 d., kai šalyje įsigaliojo karantino režimas, iki lapkričio 24 d. Utenos apskrityje registruoti 6 pranešimai ir 1 įvykis dėl saviizoliacijos ir karantino sąlygų nesilaikymo. Pasak Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko V. Vaiškūno, žmonės darosi vis sąmoningesni ir vis rimčiau žiūri į saugumo reikalavimus.
Policijos viršininkas pasakojo, kad pareigūnai, siekdami užtikrinti maksimalų saugumo reikalavimų laikymąsi, patruliuoja gatvėse, parkuose, parduotuvėse, prekybos vietose, viešojo maitinimo įstaigose. Priežiūra vykdoma visomis savaitės dienomis ištisą parą. Dažniausias pažeidimas – apsaugos priemonių nedėvėjimas arba netaisyklingas dėvėjimas, tai dažniausiai nustatoma gatvėje.
„Mano nuomone, didžioji dalis visuomenės tikrai supranta situacijos sudėtingumą ir pavojų šios ligos metu. Žmonės vykdo nustatytus reikalavimus ir paiso apribojimų. Dalis visuomenės savanoriškai įsidiegia į mobiliojo ryšio telefonus prevencinę programėlę „Korona stop lt“, – sakė policijos viršininkas.
Pašnekovas džiaugėsi, kad Utenos apskrities gyventojai yra sąmoningi, tolerantiški, korektiški ir supranta, kad tik nuo mūsų sąmoningumo priklauso, ar pavyks sustabdyti viruso plitimą.
„Vienas neatsakingas veiksmas ar elgesys gali sukelti tokį ligos židinį, kad jo pasekmes jausim visi ir ilgą laiką“, – perspėjo V. Vaiškūnas.
Pandemijos laikotarpiu policijos pareigūnai tikrina ir tai, kaip laikomasi saviizoliacijos. Policijos komisariato viršininkas informavo, kad kontrolė vykdoma dviem būdais. Visų pirma su saviizoliacijoje esančiu asmeniu susisiekiama telefonu ir pasitikslinama, ar jis yra vietoje, kurią nurodė kaip saviizoliacijos vietą. Vėliau policijos ekipažas vyksta į vietą ir patikrina, ar žmogus tikrai ten. Atvejų dėl saviizoliacijos nesilaikymo, informavo pašnekovas, pasitaiko, bet jie yra pavieniai.
Taip pat V. Vaiškūnas sakė, kad jei karantinas bus pratęstas Kalėdų ir Naujųjų metų švenčių laikotarpiui, galios Operacijų vadovo ir Lietuvos policijos generalinio komisaro nurodymai. Jei karantinas bus atšauktas, šiuo laikotarpiu Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai aktyviai prižiūrės viešąją tvarką, vykdys sustiprintas žmonių ir eismo saugumą užtikrinančias prevencines ir kontrolės priemones. Policijos pareigūnų pajėgos bus sustiprintos vietose, kuriose lankosi daug žmonių ar vyksta intensyvus eismas, t. y. tokiose vietose, kur jų pagalbos prireikia dažniausiai.
Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas skatino žmones atsakingai elgtis ir ateityje, patarė atsisakyti didelių švenčių, vengti būriuotis didelėmis grupėmis, o jei nėra būtinybės kažkur vykti – likti namie.
„Pas mus susirgimo rodiklis yra vienas mažiausių šalyje, tai reiškia, kad žmonės elgiasi sąmoningai, saugo save ir aplinkinius. Taip atsakingai elgtis linkiu visiems ir ateinančiu laikotarpiu, kad pandemiją prisimintume tik kaip prastą sapną“, – sakė V. Vaiškūnas.