Aktualijos

Poetiški pasivažinėjimai po Lietuvą

Vytautas Kaziela

Tarptautinis „Poezijos pavasaris“ – ilgiausiai trunkantis festivalis Lietuvoje. Šiemet jis vyko jau 57-ą kartą. Pandemija ir čia prikišo nagus – pakoregavo festivalio laiką, iš pavasarinės gaivumos jį nukeldama į vasaros karščius. Kam reikalinga ši poezijos šventė? Visų pirma žiūrovui, bet ne tik didžiųjų miestų, rajono centrų, bet ir didesniųjų kaimų. Festivalis išsaugojo šią gražią tradiciją. Tai ypač aktualu dabar, kai kaimuose uždarinėjami kultūros centrai, bibliotekos, mokyklos. Vasarą tokį susitikimą galima surengti ir klevo pavėsyje. Aišku, tai svarbu ir patiems kūrėjams – pasitikrinti, ar tai, ką jie rašo, yra įdomu, reikalinga žmonėms.
Šiais metais teko dalyvauti „Poezijos pavasario“ renginiuose Lazdijų rajone (Veisiejuose, Lazdijuose ir Teizuose), Kauno rajone (Vilkijoje), Utenos rajone (Juknėnuose ir Utenoje), taip pat Joniškio rajone (Žagarėje ir Joniškyje).
Šiais metais švenčiame ir Vytauto Mačernio šimtąsias gimimo metines, todėl neatsitiktinai Lazdijų rajone 2021 metų „Poezijos pavasaris“ dedikuotas šiam literatūros klasikui ir pavadintas „Man patiko tik vandenys gilūs“.
Pagrindinis renginys, sulaukęs daugiau nei šimto poezijos mylėtojų, įvyko Lazdijų miesto parke. Trijų kartų poetų kūrybą pristatė poetai Vytautas Kaziela ir Gintautas Dabrišius, aktorė Jūratė Vilūnaitė ir muzikos atlikėjas Gediminas Žilys. „Dėkojame už padovanotas laimės akimirkas, už užsimiršimą ir euforiją, už tai, kad gydote žodžiu ir savo buvimu“, – taip renginio svečiams dėkojo Lazdijų rajono merė Ausma Miškinienė. „Poezija kaip vėjo šuoras, kaip žemuogių kvapas saulės atokaitoj plykstelėjo Veisiejų miesto parke, akimirkai stabtelėjo Lazdijuose ir vėl kaip saulės zuikutis pasileido tolyn į Teizų biblioteką,“– rašoma Lazdijų viešosios bibliotekos svetainėje.

Tęsinį skaitykite 2021 07 17 „Utenyje“