Aktualijos

Po įtėvių kursų šeimos neretai supranta, kad įvaikinimas – jiems per didelis iššūkis

Rasa MILERYTĖ. Statistika liūdna – įvaikinamų vaikų skaičius kasmet mažėja. 2018 m. šalyje buvo įvaikinti 103 vaikai, o per pirmą šių metų pusmetį – tik 22. Utenos apskrityje 2021-aisiais iki birželio pabaigos įvaikinti du vaikai, abu – Visagino savivaldybėje. Specialistai sako, kad įvaikinus vaiką šeimos gyvenimas pasikeičia į gerą, įtėvių atsiliepimai liudija apie pozityvias naujas patirtis, pačių įtėvių vertybinį augimą, todėl labai sunku pasakyti, kodėl įvaikinimo skaičiai metai iš metų mažesni.
Įtėvių mintys
Pasak Utenos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vadovės, teigiami pavyzdžiai, įtėvių pasidalijimai patirtimi įkvepia ir kitus asmenis įsivaikinti. Pateikiame keletą Utenos apskrities įtėvių minčių apie tai, ką jiems reiškia auginti įvaikintą vaiką (kalba netaisyta).
„Mūsų mylimiausiai dukrytei jau yra 5 metai. Nuostabūs 5 metai. Net gaila, kad jie taip greitai prabėgo. Tėvelis dukrytę vadina princese, aš aukseliu, o brolelis makalaika. Bet mintyse visi ją vadinam Dievo dovana.“
„Pats mieliausias, pats mylimiausias, pats gražiausias, pats reikalingiausias, pats svarbiausias – sūnau. Kokia aš laiminga turėdama tave, būdama su tavimi, mums abiem esant kartu, mums esant šeima. Nors praėjo jau nemažai laiko nuo mūsų abiejų pradžios, tai buvo net prieš 13 metų, o gal ir dar seniau, man vis dar toks pat kaifas garsiai ir tylomis, gal net tik mintyse pavadinti man labai brangų žmogų: mano sūnau, mano vaike. Gal skamba ir egoistiškai, bet tai yra jau išsipildęs ir dar besipildantis mano troškimas. Tai yra mano gyvenimo tikslas nuo ankstyvosios jaunystės.“
„Dažna šeima svarsto tik apie tai, kaip pagimdyti savo vaikelį, bet nepagalvoja, kad jau kažkur gyvena mažas žmogiukas, kuriam reikalingi būtent jūs. Jūsų meilė, švelnumas, šypsena, dėmesys ir užuojauta. Pamąstykime apie tai, kokį laimingą mes galime jį padaryti ir kartu laimingi tapti patys. Juk nesvarbu, kad ne jūs jam davėte pradžią, svarbiausia, kad vaikas bus jūsų. O jūs būsite mama ir tėtis ir visi kartu šeima. Ir kokia meilė, kokia palaima apgaubs jūsų šeimą. Tikrąja ta žodžio prasme. Nebijokite tapti įvaikintojais, tapti laimingi. Ta galimybė jūsų rankose. Leiskite mažam žmogeliukui pasakyti „mama“, „tėti“. Tai didelė laimė.“ (Tęsinys 2021 08 25 laikraštyje)