Aktualijos

Piniginės nepatuštės: keičiant gatvės pavadinimą, gyventojai išlaidų nepatirtų

Rasa MILERYTĖ

Pakeitus gatvių pavadinimus, gyventojus ir įmones užkluptų finansinė našta ir tai kainuotų daug išlaidų? Ne. Netylančioje diskusijoje apie dviejų gatvių pavadinimų keitimą dalis uteniškių teigia, kad gyventojai turėtų eiti į Registrų centrą ir perrašyti visus nuosavybės dokumentus, kiltų problemų naudojantis pašto paslaugomis. Tačiau Registrų centras paaiškina: visi procesai vyktų automatiškai, žmonės sudėtingesnių problemų nepatirtų.
Baiminasi išlaidų
Skaitytojams primename: socialiniame tinkle prasidėjo aršios diskusijos, ar reikėtų keisti L. Giros ir P. Cvirkos gatvių pavadinimus. Pasisakantys už gatvių pavadinimų keitimą teigia, kad iš viešojo gyvenimo formų turėtume pašalinti tai, kas primena sovietmetį. Minėti rašytojai savo kūryba ir veikla palaikė okupacinį režimą. Uteniškių nuomone, gatvių pavadinimais neturime garbinti sovietmečio stabų, o turėtume pagerbti Lietuvai išties nusipelniusius žmones.
Jiems oponuojantys sako: pakeitus gatvių pavadinimus, ten gyvenantys žmonės patirtų finansinių išlaidų, nes jiems reikėtų perrašyti visus dokumentus, o tai dar kainuotų ir daug laiko.
Palaikantys gatvių pavadinimų keitimo idėją minėtas gatves siūlo pervadinti Rapolo Šaltenio ir Vytauto Petronio vardais.