Aktualijos

Per savaitę – daugiau nei 9 tūkst. greičio viršijimo atvejų

Iliustracija

Balandžio 15–21 dienomis, vykdant Europos kelių policijos tinklo ROADPOL (angl. European Roads Policing Network) inicijuotą prevencinę priemonę „Transporto priemonių leistino važiavimo greičio kontrolė“ (angl. Operation Speed), šalies keliuose užfiksuotas 9 461 nustatyto važiavimo greičio viršijimo atvejis.

45 proc. šių pažeidimų (4 255) užfiksuota stacionariais greičio matuokliais, 27 proc. (2 546) – policijos pareigūnų naudojamais mobiliaisiais greičio matavimo prietaisais „PoliScan FM1“, dar 24 proc. (2 245 atvejai) – vidutinio greičio matavimo sistemomis.

Kelių policijos pareigūnai per šią priemonę naudojo ir turimus rankinius greičio matavimo prietaisus – į jų „akiratį“ pateko 415 vairuotojų (4 proc.), nepaisiusių leistino važiavimo greičio.

Per parą, balandžio 19-ąją, penktadienį, vykdant specialiąją priemonę „Greičio maratonas“ (angl. Operation Speed Marathon), užfiksuoti 1 376 nustatyto važiavimo greičio viršijimo atvejai, t. y. 15 proc. visų per savaitę užfiksuotų šių pažeidimų.

Praėjusią savaitę, balandžio 15–21 d., nustatyti ir 175 neblaivūs asmenys, vairavę motorines transporto priemones, 56 iš jų taikyta baudžiamoji atsakomybė (neblaivumas viršijo 1,51 promilių).

Policija dar kartą atkreipia dėmesį, kad pagrindinė eismo įvykių, kuriuose nukenčia žmonės, priežastis – nepasirinktas saugus ar viršytas leistinas važiavimo greitis. Tai dažniausias ir sistemingai vairuotojų daromas Kelių eismo taisyklių pažeidimas, neretai pasibaigiantis itin skaudžiais padariniais. Dėl to labai svarbu kiekvieno vairuotojo supratimas, kad pasirinktas saugus važiavimo greitis, atsižvelgus į eismo sąlygas ir jo intensyvumą, kelio būklę, vietovės reljefą, mažina galimą riziką ne tik sau, bet ir kitiems eismo dalyviams.

Europos kelių policijos tinklas ROADPOL šiais metais yra numatęs dar ne vieną tikslinę prevencinę priemonę, kurioje dalyvaus daugelio Europos šalių, tarp jų ir Lietuvos, kelių policijos pajėgos.