Aktualijos

Paskirta Eugenijos Šimkūnaitės vardo stipendija

Rasa MILERYTĖ. Lapkričio 18 d. Utenos kolegijoje iškilmingos ceremonijos metu buvo paskelbta, kam atiteko Eugenijos Šimkūnaitės vardo stipendija.
Šią stipendiją įsteigė E. Šimkūnaitės labdaros ir paramos fondas kartu su Utenos Rotary klubu. Pretenduoti į šią stipendiją gali Sveikatos mokslų studijų krypčių grupės studijų programų geriausiai besimokantys, visuomeniškai aktyvūs, taikomojoje mokslinėje veikloje dalyvaujantys studentai. Stipendijos dydis – 2000 eurų per metus.
Šiemet konkurse dalyvavo penki Utenos kolegijos sveikatos mokslų studijų krypčių grupės studijų programų studentai. Pasak stipendijos steigėjų, visi pretendentai pasižymėjo aktyvia visuomenine veikla ir dalyvavimu mokslinėje taikomojoje veikloje.
Pretendentai komisijai turėjo pateikti planuojamo atlikti mokslinio-praktinio darbo (projekto) planą. Komisija, vertindama projektus, atsižvelgė į tai, kiek jie susiję su habilituotos biologijos mokslų daktarės Eugenijos Šimkūnaitės mokslinės veiklos tęstinumu ir (ar) pritaikymu, kiek konkurso dalyviai yra susipažinę su Utenos krašto legendos, žolininkės asmenybe ir darbais.
Komisijos sprendimu E. Šimkūnaitės vardo stipendija skirta Bendrosios praktikos slaugos studijų programos trečiakursei Ievai Šakinytei. Akcentuota, kad studentė domisi naujovėmis, yra labai visuomeniška, turi savanorystės patirties. I. Šakinytės projekto tema – ,,Fitoterapijos taikymas pacienčių, sergančių endometrioze, sukeltų slaugos problemų sprendime“.
„Norėčiau padėkoti visiems už skirtą stipendiją, už tai, kad įžvelgėte mano potencialą ir norą, patikėjote mano galimybėmis. Tikiuosi jūsų nenuvilti ir padaryti kiek įmanoma daugiau“, – atsiimdama apdovanojimą, sakė I. Šakinytė.
Laureatę sveikino Utenos Rotary klubo prezidentas Dalius Gudelis, E. Šimkūnaitės labdaros ir paramos fondo prezidentas Darius Šinkūnas, valdybos pirmininkė Birutė Karnickienė, kolegijos direktorius dr. Raimundas Čepukas, kiti kolegijos darbuotojai.