Aktualijos

Naujame grožio salone kiekviena klientė yra ypatinga viešnia

Rasa MILERYTĖ. Grožio salone „Urban beauty“ kiekviena klientė yra ypatinga viešnia. Salono įkūrėja Dangira Bičiūnaitė-Tubelienė sako, kad išskirtinis dėmesys viešnioms – didžiausias salono prioritetas. Dauniškio mikrorajone, „Norfos“ parduotuvės patalpose, nuo vasario veikiantis salonas – svajonė, iki kurios D. Bičiūnaitė-Tubelienė ėjo penkiolika metų, o ši vieta jai – erdvė, kurioje gali puoselėti savo kūrybiškumą ir džiuginti kitus.

Nuo mokytojystės iki grožio kūrimo
D. Bičiūnaitė-Tubelienė pagal pirmąjį išsilavinimą yra istorijos mokytoja. Po studijų keletą metų dirbo Utenos Dauniškio gimnazijos vakariniame skyriuje – sekretore ir mokytoja. Bet nuo ankstyvos paauglystės traukusi kosmetologijos sritis galiausiai ėmė viršų: uteniškė atsisakė darbo mokykloje, Utenos kolegijoje baigė kosmetologijos studijas ir pradėjo dirbti grožio salone, o vėliau ir dėstyti kolegijoje.
„Penkiolika metų svajojau apie savo saloną, bet džiaugiuosi, kad anksčiau jo neatidariau, nes nebuvau tam pasiruošusi, – atvirauja pašnekovė. – Bet per pirmąjį karantiną supratau: dabar arba niekad.“
Polinkis į pedagogiką, sako D. Bičiūnaitė-Tubelienė, ir dabar niekur nedingo – jai labai patinka dalytis ilgamete patirtimi su darbuotojomis.
„Grožio procedūrų ateinančių moterų nevadinu klientėmis, jos yra viešnios, o save vadinu ne salono savininke, ne vadove, o įkūrėja. Man labai svarbu jaustis komandos dalimi“, – priduria uteniškė pabrėždama, kad toks požiūris padeda kurti jaukumą.
Salonas „Urban beauty“ duris atvėrė vasarį. Jo įkūrėja troško veiklą pradėti prieš praėjusių metų Kalėdas, tačiau susiklostė taip, jog kitą dieną po to, kai paskelbė apie atsidarymą, karantinas veiklą iškart nutraukė.
Nors šiuo metu pandeminiai saugumo reikalavimai nėra tokie griežti kaip buvo karantino laikotarpiu, kai kurį laiką apskritai nebuvo galima dirbti, pašnekovė pripažįsta, kad nerimo yra ir dabar, tačiau rankų nuleisti neketina.
Nuolatinių darbuotojų rasti nelengva
D. Bičiūnaitės-Tubelienės grožio salone daromi makiažai, manikiūrai ir pedikiūrai, antakių modeliavimo ir blakstienų priauginimo procedūros, atliekama šiuo metu labai populiari odą gaivinanti japoniška imperatoriška veido procedūra, įkūrėja tikisi, kad greitu metu prie salono komandos prisijungs savo darbą mylinčios ir norinčios tobulėti plaukų ir nagų dizaino specialistės. Sunku patikėti, kad prekybinės „Norfos“ patalpos galėjo taip pasikeisti. Moteris pasakoja, kad daug ką čia darė savo rankomis, padedama vyro. „Urban beauty“ erdvė yra moderni, jauki ir šviesi – D. Bičiūnaitė-Tubelienė džiaugiasi, kad tai patinka klientėms ir jos tampa nuolatinėmis lankytojomis.
Grožio sferoje įprasta, kad grožio meistrai nuomojasi darbo vietas salone, bet D. Bičiūnaitės-Tubelienės tikslas – darbuotojai, dirbantys pagal darbo sutartį. Deja, šis tikslas nėra lengvai pasiekiamas.
„Mūsų srityje visi pripratę patys tvarkytis mokesčius, be to, Utenoje dar nepopuliaru įdarbinti grožio specialistus. Siūlydama žmogui darbo vietą pagal darbo sutartį, jaučiu, kad jam tai nesuteikia vertės, žmogui atrodo, jog toks darbo pobūdis neatneš jam naudos. Tai šiek tiek keista, nes dirbdamas pagal darbo sutartį gauni socialines garantijas“, – svarsto pašnekovė.
Grožio specialistas – nuodėmklausys ir psichologas
Pasidomėjus, ar grožio specialistas išties yra klientų nuodėmklausys ir psichologas, D. Bičiūnaitė-Tubelienė patvirtina, kad tai visiška tiesa. Negana to, sako uteniškė, grožio specialistas privalo išmanyti žmogaus anatomiją, fiziologiją, kosmetikos produktų sudėtį, žinoti dermatologijos pagrindus, suvokti buhalterijos subtilybes, būti puikus administratorius.
„Mūsų darbe svarbu nuoširdus bendravimas, nes viešnios čia ateina atsipalaiduoti ir kartais mums papasakoja daugiau nei artimam žmogui. Aš pati stengiuosi nesivelti į asmeniškumus, kalbu daugiau abstrakčiai, bet kartais po kurio laiko, kai geriau susipažįstame, su klientėmis tampame draugės“, – sako D. Bičiūnaitė-Tubelienė.
Įvairiapusiai gebėjimai, platus žinių spektras, pasak grožio salono įkūrėjos, padeda kurti aptarnavimo kokybę. Specialistė nebijo pripažinti, kad ir po penkiolikos metų grožio sferoje vis dar mokosi ir tobulina savo profesinius įgūdžius.
„Taip pat mokausi salono valdymo strategijų, man tai yra naujas ir nemažas iššūkis. Man labai svarbu profesionaliai ir kokybiškai atlikta paslauga, higiena, taisyklės, nuoširdus bendravimas, aukšta aptarnavimo kultūra“, – pasakoja salono „Urban beauty“ įkūrėja.
Kad sielos veidrodis būtų gražus
Pati D. Bičiūnaitė-Tubelienė geriausiai save realizuoja, atlikdama blakstienų priauginimo procedūras – tai sritis, kurioje ji jaučiasi lyg žuvis vandenyje. Pasak specialistės, tinkamai sutvarkytos blakstienos gali paslėpti trūkumus ir paryškinti privalumus, o blakstienas ir antakius prižiūrėti svarbu, nes akių sritis yra tai, į ką bendraujant labiausiai atkreipiamas dėmesys.
„Darbas su blakstienomis man yra pats įdomiausias ir kūrybiškiausias. Čia nuolat galiu kurti. Tvarkant nagus reikalingi tikslūs techniniai įgūdžiai, o blakstienų priauginimas yra kūryba, todėl šioje srityje jaučiuosi geriausiai“, – sako D. Bičiūnaitė-Tubelienė.
Neįgudusiems gali atrodyti, kad kūrybos šiame darbe mažai, tačiau, kaip pasakoja pašnekovė, blakstienos būna skirtingo ilgio, skirtingų spalvų ir skirtingoms akių formoms tinka skirtingos priauginimo technikos ir jų kombinacijos, be to, jos parenkamos ir pagal individualius veido bruožus, natūralių blakstienų būklę bei klienčių pageidavimus, tad erdvės kūrybingumui tikrai yra.
Kaip ir kitose grožio sferose, taip ir blakstienų srityje, sako specialistė, egzistuoja tam tikros mados, o utenos moterys nori naujovių.
„Dauguma mano klienčių konservatyvios, bet turiu ir tokių, kurios nori išskirtinio įvaizdžio. jį galiu sukurti komponuodama žalios, mėlynos, raudonos ir kitų spalvų dirbtines blakstienas. Utenoje mados gal nėra tokios ryškios kaip didmiesčiuose, bet naujovėmis moterys domisi. Visgi aš stengiuosi ne vaikytis madų, o pabrėžti kiekvienos moters individualumą, natūralų grožį ir atsižvelgti į blakstienų, nagų ar antakių būklę“, – sako grožio specialistė.
„Urban beauty“ archyvo nuotr.