Aktualijos

Narkotinių medžiagų vartojimas policijai
kelia susirūpinimą ir skatina imtis priemonių

Didėjantis nepilnamečių svaiginimasis psichiką veikiančiomis medžiagomis, eksperimentavimas su psichoaktyviosiomis medžiagomis, ypač elektroninių cigarečių vartojimas, tampa vis didesne problema. Visuomenėje atgarsį sukėlė atvejis, kai Utenoje į medikų rankas pateko nuo narkotinių medžiagų apsvaigęs jaunuolis. Policijai tai kelia susirūpinimą ir skatina imtis konkrečių priemonių.
Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Utenos aps. VPK) viršininko pavaduotojo Vaidoto Žilio iniciatyva buvo parengtas priemonių planas dėl narkotinių ir kitų psichotropinių medžiagų vartojimo kontrolės vykdymo.
Paprašėme apie tai pakalbėti plačiau Utenos aps. VPK viršininko pavaduotojo V. Žilio.

Pirmiausia norėtume sužinoti, kokie yra 2022 m. statistiniai duomenys, palyginti su 2023 m., nors šių metų praėjo tik beveik 3 mėnesiai.
2022 m. Utenos aps. VPK pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 71 straipsnį („Narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimas be gydytojo paskyrimo“) buvo pradėtos 43 administracinio nusižengimo teisenos, iš jų 7 nepilnamečiams asmenims. Už šį administracinį nusižengimą gali būti skiriama bauda nuo trisdešimties eurų iki dviejų šimtų trisdešimties eurų. Dauguma administracinių nusižengimų teisenų pradėta, kai narkotinių medžiagų buvo rasta automobiliuose arba namuose, keli asmenys nurodė, kad narkotinių medžiagų legaliai įsigijo Vilniaus mieste, kiti – kad jų davė nepažįstami asmenys.
Šiais metais pagal tą patį straipsnį pradėta 16 administracinio nusižengimo teisenų 5 nepilnamečiams asmenims, iš jų viena – dėl rastų stiprių vaistų vartojimo. Dviejose administracinio nusižengimo teisenose yra informacijos apie elektroninių cigarečių vartojimą.

Tęsinys 2023 03 22 „Utenyje“