Aktualijos

Mažoji Lietuvos kultūros sostinė priversta stabdyti numatytas veiklas

Genovaitė ŠNUROVA. Karantino metu sunkų laikotarpį išgyvena ne tik pramonės įmonės, mažiej verslo subjektai, gyventojai, moksleiviško amžiaus vaikai, darželinukai, švietimo sistemos darbuotojai, bet ir kultūros įstaigos.
Parūpo pasidomėti, su kokiais iššūkiais šiuo metu susiduria mažoji 2020 m. Lietuvos kultūros sostinė – Tauragnai. Pakalbinau Danguolę Trimonienę – Utenos kultūros centro Tauragnų skyriaus renginių organizatorę.

Tauragnų miestelio centre plevėsuojančios reklaminės vėliavos ir šituo sudėtingu laikotarpiu skelbia, kad esame 2020-ųjų metų mažoji Lietuvos kultūros sostinė. Bet pandemija gerokai pakoregavo mūsų planus. Karantino laikotarpiu kultūros įstaigoje nevyksta renginiai, gyvenimo tempas sulėtėjo. Bet nesame kažkuo išskirtiniai. Taip gyvena visos kultūros įstaigos. Džiaugiamės, kad dar suspėjome kovo 11 d. paminėti kraštietės dr. Eugenijos Šimkūnaitės 100-ąsias gimimo metines. Pasigrožėjome karpinių paroda „Iš žiniuonės skrynios“, kur savo darbus pristatė 37 karpytojos iš įvairių Lietuvos kampelių. Gražų menininkių būrį papildė net kelios uteniškės: Odeta Tumėnaitė-Bražėnienė, Aušra Būgienė, Rasa Slesoriūnienė, Giedrė Sudniutė, Vaida Svigarienė ir dvi tauragniškės – Regina Mačienė ir Lina Paukštienė. Esame labai dėkingi iš Tauragnų kilusiai menininkei Vaidai Svigarienei, kuri subūrė tiek daug talentingų karpytojų. (Tęsinys 2020 05 09 laikraštyje)