Aktualijos

Matematikė, kuri kartais pavargsta nuo tikslumo

Genovaitė ŠNUROVA. Šiek tiek daugiau nei prieš metus Utenos kolegijos Verslo ir technologijų fakulteto dekane pradėjo dirbti dr. Vaida Bartkutė-Norkūnienė.
Nežinau, ar šios pareigos buvo šios moters siekiamybė, bet kad prieš 20 metų baigusi mokslus ir atvykusi dirbti į tuometinę Verslo ir technologijų aukštesniąją mokyklą, 2000-siais tapusią Utenos kolegijos Verslo ir technologijų fakultetu, matematikos dėstytoja, nuolat ieškojo iššūkių, galimybių tobulėti – tikrų tikriausia tiesa.
Dr. V. Bartkutė-Norkūnienė – Utenos kolegijos bendruomenei labai gerai žinomas žmogus. Mielai pristatysiu ją ir visiems uteniškiams.
Pirmiausia norėčiau, kad papasakotumėte apie save: kur gimėte, mokėtės, dirbote.

Aukštaitijos visiškai nepažinojau. Į Uteną atvykau iškart po studijų Kauno technologijos universitete. Ten baigiau Taikomosios matematikos bakalaurą ir magistrą. Mėgstu pajuokauti, kad atvykau į Uteną, nes nemokėjau plaukti, o čia tiek daug ežerų… Pati esu kilusi iš Joniškio krašto, kur ežerų nė su žiburiu nerasi (gimiau ir užaugau Alsių kaime, Joniškio rajone, baigiau Skaistgirio vidurinę mokyklą). Tačiau plaukti taip ir neišmokau, bet atradau nuostabų kraštą, nuostabius žmones ir labai gražią kalbą. Kasdien eidavau į žmonių susibūrimo vietas, kad galėčiau paklausyti, kaip kalba vietiniai. Atvykus iš Kauno, Utena buvo atgaiva sielai, nes per 20 minučių buvo galima apeiti visą miestą. Man šis miestas ir jo žmonės labai patiko ir vis dar patinka. (Tęsinys 2020 11 04 laikraštyje)