Aktualijos

Maestro Gintaro Rinkevičiaus diriguojamas Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras koncertuos Utenoje

Balandžio 21 d. Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas meno vadovo ir vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus, atvyksta į Uteną. Kartu su solistais sopranu Lina Dambrauskaite ir tenoru Karoliu Kašiuba orkestras klausytojus pakvies į Utenos kultūros centrą, kuriame pristatys klasikos šedevrais tapusių G. Donizetti, F. Leháro, G. Verdi, G. Puccini ir kitų operų arijų programą.

Lina Dambrauskaitė, baigusi klasikinio vokalo magistrantūros studijas pas prof. Sigutę Stonytę, išvyko stažuotis Londono karališkosios akademijos operos studijoje. 2015 m. dainininkė debiutavo Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, 2017 m. – „Vilnius City Opera“ kolektyve ir tais pačiais metais laimėjo stažuotę Londono karališkosios muzikos akademijos operos studijoje. 2019 m. solistė prisijungė prie tarptautinės operos studijos Ciuricho operos teatre. L. Dambrauskaitė jau yra koncertavusi Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje, Italijoje, Pietų Korėjoje, Kinijoje ir kitur. Be reikšmingų vaidmenų operoje, solistė dažnai kviečiama dainuoti vokaliniuose veikaluose, tarp kurių – J. Haydno „Pasaulio sutvėrimas“ ir G. Mahlerio ketvirtoji simfonija su Mirga Gražinyte-Tyla ir Birmingemo miesto simfoniniu orkestru. 2022 m. L. Dambrauskaitė pelnė Auksinį scenos kryžių už Mari vaidmenį G. Donizetti operoje „Pulko duktė“ ir Sofi vaidmenį R. Strausso operoje „Rožės kavalierius“.

Šį vakarą solistės partneris scenoje – talentingasis tenoras Karolis Kašiuba, kuriam šiandien žadamos itin didelės perspektyvos. 2015 m. solistas baigė Kauno Juozo Gruodžio konservatoriją, dainavimo specialybę. 2022 m. įgijo magistro laipsnį Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, prof. Irenos Milkevičiūtės klasėje. Nuo 2021 m. K. Kašiuba dirba Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro stažuotoju ir jau sukūrė vaidmenis tokiose operose kaip G. Verdi „Traviata“, G. Puccini „Bohema“, R. Strausso „Rožės kavalierius“, P. Čaikovskio „Eugenijus Oneginas“, W. A. Mozarto „Užburtoji fleita“ ir kt. Solistas taip pat yra koncertavęs su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, Lietuvos nacionalinės filharmonijos kameriniu ansambliu „Musica humana“ ir kt.

Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui šį vakarą diriguos jo įkūrėjas, meno vadovas ir vyr. dirigentas, Nacionalinės premijos laureatas maestro Gintaras Rinkevičius.

Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro koncertas „LVSO Utenoje: gražiausi operų perlai“ įvyks 2023 m. balandžio 21 d. 18 val. Utenos kultūros centre. Dirigentas maestro Gintaras Rinkevičius. Bilietų galite įsigyti Utenos kultūros centro, „Bilietai.lt“ kasose ir internetu www.bilietai.lt.