Aktualijos

Lukui nustatytas autizmo spektro sutrikimas,
bet šeima nesislepia tarp keturių sienų

Rasa MILERYTĖ

Daivos sūnui Lukui nustatytas autizmo spektro sutrikimas, bet moteris sako, kad jos septynmetis sūnus nėra ligonis – jis tiesiog kitoks. Ir nors kasdienybėje netrūksta iššūkių, Lukas mamai yra dovana, atverianti gražesnį, stebuklingesnį, naujų patirčių ir pamokų pilną pasaulį.
Kitoks nei kiti
Tai, kad jos sūnus nėra toks kaip visi, Daiva sako supratusi, kai Lukas pradėjo lankyti darželį. Tuomet išryškėjo, kad vaikui kyla sunkumų bendraujant, kad jam sudėtinga formuluoti rišlius sakinius, išreikšti savo jausmus ir norus bei suprasti kitus. Auklėtoja atkreipė dėmesį, kad Lukas yra uždaras, mieliau ne žaidžia su kitais, o užsiima veiklomis vienas. Pati Daiva sako – tai, jog kažkas ne taip, pastebėjusi, kai Lukui buvo 6 mėnesiai, tačiau vis guodė save, kad šie dalykai yra „išaugami“.
„Priimti autizmo spektro sutrikimo faktą buvo sunku. Išnarsčiau visą savo gyvenimą ieškodama, ką galbūt padariau ne taip, kad šitai nutiko. Dar sunkiau buvo vyrui, netgi priėmėm sprendimą kurį laiką pagyventi atskirai, nes jam buvo sunku susitaikyti, kad jo vaikas bus kitoks. Kai pradėjau giliau domėtis, sužinojau, kad tėvai neturi jokios įtakos šiam sutrikimui, tai yra kad koks nors netinkamas jų elgesys negali lemti, jog vaikas bus autistas. Taip pat sužinojau, kad dažnas atvejis, kai vyrai tokiose situacijose palieka šeimą. Ačiū dievui, mums pavyko grįžti vienam pas kitą“, – pasakoja Daiva.

Tęsinį skaitykite 2022 09 03 „Utenyje“