Aktualijos

„Laisvės kelyje“ palaikymą baltarusiams išreiškė ir uteniškiai

Rasa MILERYTĖ

Rugpjūčio 23 dieną, sekmadienį, Lietuvoje minint Baltijos kelio dieną, dešimtys tūkstančių žmonių susijungė į gyvą grandinę nuo Katedros aikštės Vilniuje iki pat pasienyje su Baltarusija esančių Medininkų. Šia simboline akcija lietuviai išreiškė palaikymą neramumų purtomai Baltarusijai ir, prisimindami savo sunkią kovą už nepriklausomybę, linkėjo baltarusiams nepasiduoti kovoje dėl demokratinių permainų ir konfliktą išspręsti taikiai.
Primename, kad po prezidento rinkimų Baltarusijos piliečiai suabejojo jų skaidrumu ir pradėjo protestus, reikalaudami A. Lukašenkos atsistatydinimo ir naujų rinkimų. Per trumpą laiką prie protestų prisijungė per 100 tūkstančių piliečių.
Reaguodama į įvykius kaimyninėje šalyje, Laisvės TV ėmėsi iniciatyvos – pakvietė žmones susijungus į 32-iejų kilometrų grandinę susikibti rankomis ir parodyti, kad matome ir girdime, kas šiandien vyksta Baltarusijoje, ir kad mums ne vis vien. Tądien į gyvas grandines jungėsi žmonės ir kitose pasaulio šalyse, o „Laisvės kelyje“ tarp Vilniaus ir Medininkų stovėjo būrys uteniškių.

Tęsinį skaitykite 2020 08 29 „Utenyje“