Aktualijos

Komunalininkų išlaidos yra mūsų visų išlaidos

Vytautas Kazela

Lietuvoje vis labiau įsitvirtinant pavasariui, manau, pats laikas pakalbėti apie atliekų tvarkymą. Nutirpęs sniegas atvėrė ne tik šiukšles, bet ir mūsų vidinės kultūros ir sąmoningumo stoką. UAB „Utenos komunalininkas“ atliekų tvarkymo skyriaus vadovas Stanislovas Bareikis sako, kad su šia problema jie susiduria nuolat.

„Mes esame įsitikinę, kad mūsų žmonėms dar labai trūksta sąmoningumo. Sąlygos gyventojams sudarytos visos, o mes prie buitinių atliekų ir rūšiavimo konteinerių matome krūvas padangų, langų, durų, maišus šiukšlių, žolių.
Ką daryti su susidėvėjusiom padangom? Penkias padangas kasmet automobilio savininkas gali atvežti į „Utenos komunalininko“ atliekų aikštelę ir jas čia palikti nemokamai. Tai daryti galima kiekvieną dieną ir net naktį – aikštelėje budi sargai ir jas priima. Į aikštelę baldai, buitinė technika priimami taip pat nemokamai. Tris kartus per metus apvažiavimo būdu užsukame pas gyventojus, kurie paskambina ir užsirašo pas mus.
Surenkame viską – baldus, buitinę techniką, televizorius, šaldytuvus, tepalus. Nesurenkame tik šiukšlių ir statybinių atliekų. Žmogui tereikia viską nunešti prie gatvės, o mes atvažiuojame ir paimame. Renkame žoles, daržo ir sodo atliekas. Pagal sudarytą grafiką kiekvieną savaitę apvažiuojame ir surenkame.

Tęsinį skaitykite 2021 03 27 „Utenyje“