Aktualijos

„Diena be automobilio“ – rugsėjo 22 d. palikime automobilius namuose

Kiekvienų metų rugsėjo 16–22 dienomis švenčiama Europos judumo savaitė, kurios tikslas – mažinti transporto spūstis ir oro taršą miestuose, skatinti žmones išbandyti įvairius judumo sprendimus: važiuoti dviračiu ar viešuoju transportu, eiti pėsčiomis. Šių metų tema – ,,Judumas – be jokios taršos“, o šios savaitės akcentas – ,,Diena be automobilio“.
Europos judumo savaitei paminėti Utenos rajono savivaldybėje vyks renginiai, kuriuos organizuoja Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, Utenos rajono savivaldybės administracija ir Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Utenos valdybos Utenos aplinkos apsaugos inspekcija. Taip pat Europos judumo savaitės metu renginiai vyks ir Utenos rajono švietimo įstaigose.
Kviečiame į šiuos renginius:
• rugsėjo 17 d. nuo 18 val. ir 22 d. nuo 18 val. – mankštos prie Dauniškio ežero;
• rugsėjo 22 d. nuo 17.30 val. Vyžuonos parke – šiaurietiškojo ėjimo užsiėmimas;
• akcija – individualių transporto priemonių savininkų informavimas apie Europos judumo savaitę pasirinktoje miesto gatvėje.
O rugsėjo 22 d. visus kviečiame dalyvauti dviračių žygyje, skirtame Europos judumo savaitei paminėti. Dviračių žygio dalyviai rinksis ir išvyks 16.00 val. iš Utenio aikštės ir vyks iki Vyžuonų (Vyžuonų vns.) ir atgal. Tuo pačiu laiku toje pačioje vietoje rinksis norintys eiti pėstute iš Utenio a. iki Vyžuonėlių dvaro (Vyžuonėlių k.) ir atgal.
Taip pat šią dieną, rugsėjo 22-ąją, Utenos mieste visuomeniniu (UAB Utenos autobusų parkas) transportu bus galima važiuoti nemokamai.
Kviečiame Utenos miesto gyventojus ir svečius rugsėjo 22-ąją jungtis prie akcijos ,,Diena be automobilio“ ir bent vienai dienai palikti automobilį namuose, rinktis visuomeninį transportą ar kitas aplinkai draugiškas transporto priemones (dviratį, elektrinį paspirtuką) ar keliauti pėsčiomis.
Utenos rajono savivaldybės administracija