Aktualijos

Kokią dovaną įteiksime miestui 760-ojo gimtadienio proga?

Kiekvieno rugsėjo pradžioje uteniškiai kartu su artimaisiais, draugais, kaimynais ir svečiais iš visos Lietuvos susiburia draugėn paminėti Utenos – laimės miesto – gimimo dieną. Skubantis laikas primena, kad visai ne už kalnų ir mūsų gimtojo miesto jubiliejus – 760-asis gimtadienis. Jį paminėsime po dvejų metų – 2021-aisiais. Nors laiko iki jubiliejaus dar yra užtektinai, bet pats metas pradėti jam ruoštis ir galvoti, kokią dovaną mes savo gimtajam miestui įteiksime šios sukakties proga.
Sausio 13 d. į posėdį buvo susirinkęs Utenos miesto jubiliejinio 760-ojo gimtadienio šventės organizacinis komitetas, kurio pirmininkas – Utenos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Vitalijus Šeršniovas. Posėdyje buvo aptarti jubiliejinės miesto šventės organizavimo reikalai, pristatyti gyventojų, į kuriuos Utenos rajono savivaldybė, kviesdama teikti pasiūlymus, idėjas, kreipėsi dar praėjusių metų spalį, siūlymai dėl 760-ojo gimtadienio dovanos miestui. komiteto nariai išsakė savo nuomonę apie jubiliejinės šventės formatą, kuo ji turėtų skirtis nuo įprastos. Nebuvo pamiršta ir šį rugsėjį vyksianti 759-ojo gimtadienio šventė bei jos organizavimas.
Komiteto nariai taip pat pateikė pasiūlymų, kaip įamžinti 760-ąjį miesto gimtadienį. Buvo siūloma atnaujinti, modernizuoti fontaną Dauniškio ežere, Vyžuonos upėje pastatyti skulptoriaus Henriko Orakausko dviejų dalių skulptūrą, kurios viena dalis būtų upėje prie Vyžuonėlių dvaro, antra – jau upėje prie Vyžuonų, Vyžuonėlių dvaro parke surengti žemės meno festivalį, šventiniai renginiai galėtų būti organizuojami ne tik vieną savaitgalį ar savaitę, bet visus metus, fejerverkus pakeisti dronų šou ir kt.
Gyventojai pateikė tokius siūlymus:
*įspūdingas ženklas prie įvažiavimo į Uteną iš Vilniaus pusės;
*pastatyti apžvalgos bokštą;
*pastatyti vandens pramogų parką po stogu;
*laikrodis Utenos kolegijos bokšte, Utenio aikštėje;
*3D piešinys apie Utenos istoriją (gali būti Utenio aikštėje arba prie fontano Dauniškio parke).
Dėkojame visiems, pateikusiems pasiūlymus, ir dar kartą kreipiamės į visus Utenos rajono gyventojus, uteniškius, gyvenančius kitose Lietuvos vietose, taip pat išvykusius į užsienį, bei į visus tautiečius, kviesdami teikti pasiūlymus, idėjas dėl 760-ojo gimtadienio dovanos miestui. Laukiame visų jūsų pasiūlymų ir idėjų, nes ir patys netikėčiausi sumanymai gali būti realizuoti.
Teikite savo pasiūlymus adresu – Utenos rajono savivaldybės administracija, Utenio a. 4, 28503 Utena, el. p. info@utena.lt, lolita.kaminskiene@utena.lt, faks. (8 389) 61 615. Atnešti galima ir į Utenos rajono savivaldybės administracijos 103 kab.
Daugiau informacijos tel. 8 389 48341.
Utenos rajono savivaldybės administracija