Aktualijos

Kinologą Lukas Matuškevičius ir jo augintinis Rafis tarp prizininkų

Birželio 3-6 dienomis Druskininkuose ir jų apylinkėse vyko XXIII Valstybės sienos apsaugos tarnybos (toliau – VSAT) tarptautinės tarnybinių šunų meistriškumo varžybos. Keturkojai sugebėjimus demonstravo vietovės apieškos, žmogaus paieškos ir pėdsekystės rungtyse.Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Reagavimo skyriaus kinologas LUKAS MATUŠKEVIČIUS su šunimi RAFIU, dalyvaudami šiose varžybose, puikiai pasirodė pėdsekystės rungtyje ir užėmė III vietą!

Rungties metu 3 km šuo sekė žmogaus pėdomis ir rado du pasislėpusius asmenis bei jų daiktus. Įvertinus pėdų sudėtingumą bei ilgumą toks pasiekimas tikrai džiugina ir parodo aukštą mūsų kinologo pasirengimo lygį.

Policijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Viešosios tvarkos biuro Kinologijos valdybos 1-ojo skyriaus vyriausiasis specialistas Arūnas Petrošius akcentavo, kad tai pirmas toks mūsų kinologų laimėjimas VSAT varžybose.

Čempionate rungėsi geriausi Lietuvos policijos ir užsienio šalių – Latvijos, Estijos, Lenkijos bei Moldovos kinologai su savo augintiniais bei geriausi pasieniečių šunys iš Vilniaus, Varėnos, Pagėgių ir Pakrančių apsaugos rinktinių bei VSAT Užsieniečių registracijos centro Pabradėje.