Aktualijos

Kapų žvakės per metus pabrango penktadaliu, bet tai pajus ne visi

Visų Šventųjų dienai ir Vėlinėms žvakių gamintojai bei prekybos sektorius pradeda ruošis dar pavasarį, kad pagerbti amžinojo poilsio išėjusius artimuosius gyventojai galėtų uždegdami žvakutę. Per spalio mėnesį vien didžiausiame Lietuvos prekybos tinkle „Maxima“ nuperkama daugiau kapų žvakių nei Lietuvoje yra gyventojų. Šiemet jų gamyba penktadaliu pabrangusi, tačiau prekybos tinklo atstovai teigia, kad pačias populiariausias ir perkamiausias žvakes pirkėjai galės įsigyti tokia pat kaina kaip ir pernai.

„Per mėnesį iki Vėlinių nuperkama daugiau nei pusė visų per metus parduodamų žvakių, tad Vėlinėms jos užsakomos ir gaminamos nuo pavasario. Daugiau nei 65 proc. pirkėjų įsigyja 5 ir daugiau vienetų kapų žvakių bei kitų kapų reikmenų. Daugelį metų pačios perkamiausios yra ilgai degančios žvakės stikliniuose induose – beje, vis daugiau nuperkama ir įdėklų šioms žvakėms, kas rodo, kad žmonės tą patį stiklinį indą naudoja ne vieną kartą“, – teigia Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė, „Maxima LT“ Komunikacijos ir korporatyvinių reikalų departamento direktorė.

Šiais metais žvakių gamybos sąnaudos išaugę apie 20 proc. palyginti su praėjusių metų rudeniu – daugiausiai tam įtakos turėjo 38 proc. pabrangęs stiklas, taip pat energijos išteklių kainų augimas.

„Stengiamės sumažinti kainų augimo naštą savo pirkėjams, o ypač tokia lietuviams reikšminga proga, kuri neįsivaizduojama be žvakių uždegimo ritualo ant artimųjų kapų. Pasirūpinome, kad iki pat Vėlinių lojalumo programos „Ačiū“ dalyviai visų laikų perkamiausią žvakę stikliniame inde galės įsigyti už 0,60 Eur, o įdėklas žvakei kainuos 0,44 Eur – šios prekės kainuos tiek pat, kiek pernai“, – teigia I. Trakimaitė-Šeškuvienė.

8 iš 10 „Maximoje“ parduodamų kapų žvakių yra pagamintos Lietuvoje, Kartenos miestelyje įsikūrusios bendrovės „Geralda“, kuri ypatingai rūpinasi ne tik produkto kokybe, bet ir gamybos proceso bei medžiagų tvarumu: naudoja perdirbtą stiklą ir plastiką, vis daugiau naftos produktų keičia gamtai draugiškais augaliniais aliejais, gamybos procesui naudojamą elektros energiją pasigamina iš saulės.

„Pirkėjams svarbu, kad kapų žvakės būtų ne tik dailios, bet degtų ilgai net ir atšiauriu oru, o mūsų ilgamečiai partneriai sugeba šį poreikį išpildyti inovatyviai bei tausodami aplinką. Ruošdamiesi Vėlinėms, drauge su partneriais ženkliai išplečiame kapų žvakių asortimentą, kad klientai galėtų rinktis iš įvairių jų dydžių, formų, degimo laiko, sudėties“, – sako I. Trakimaitė-Šeškuvienė.