Aktualijos

Kapinių skaitmeninimo sistema padeda paprasčiau atrasti artimųjų kapus

Utenos rajono savivaldybės administracija informuoja, kad Utenos rajone jau veikia kapinių skaitmeninimo sistema, kuri padės lengviau surasti artimųjų ir kitus ieškomus kapus. Tai ypač aktualu prieš Visų Šventųjų ir Vėlinių dienas.
2021 metais pradėtas projektas dabar apima visas 35 rajone veikiančias kapines: Daugailių, Kuktiškių, Leliūnų, Saldutiškio, Tauragnų, Sudeikių, Utenos miesto, Utenos, Užpalių ir Vyžuonų seniūnijų.
Šiuo metu suskaitmeninta ir nufotografuota daugiau kaip 22-ų tūkstančių kapaviečių informacija.
Kaip veikia kapinių skaitmeninimo sistema? Reikia eiti į internetinį puslapį www.cemety.lt, įvesti velionio vardą ir pavardę, laidojimo regioną, kapinių pavadinimą. Sistema parodys tikslią kapavietės vietą, nuotraukas ir navigacijos nuorodą, kaip tiksliai nueiti ar nuvažiuoti iki kapavietės. Artimųjų paieška galima ir pagal vardo, pavardės fragmentus, šeimos pavardę, jei toks užrašas buvo iškaltas ant paminklo. Paieška veikia tiek lietuvių, tiek lotyniškaisiais rašmenimis. Yra galimybė ieškoti kapaviečių kapinių žemėlapio aplinkoje.
Sistema nuolatos atnaujinama, todėl pamatę netikslumų prašome puslapyje www.cemety.lt užpildyti informacijos atnaujinimo formą arba pridėti atnaujintą kapavietės nuotrauką.
Šioje interneto svetainėje pateikiama informacija ir apie suskaitmenintas kitų savivaldybių kapines.
Atliktas kapinių skaitmeninimas leidžia savivaldybės administracijos specialistams šiuolaikiškai ir greitai atsakyti į gyventojų užklausas, suteikti reikalingas paslaugas, išduoti leidimus laidoti ir kaupti visus duomenis, susijusius su kapaviečių priežiūra.
Kapinių skaitmeninių žemėlapių sudarymas vykdomas pagal Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų finansuojamą projektą Nr. 10.1.3-ESFA-R-920-91-0009 „Paslaugų ir asmenų aptarnavimo kokybės gerinimas Utenos rajono seniūnijose“.
Projektas tęsiamas, dar šiais metais numatoma baigti ir likusių rajono 160 neveikiančių kapinių skaitmeninimo darbus.
Utenos rajono savivaldybės
administracija