Aktualijos

Aš dar dainuosiu, arba pro muitinę pranešta svajonė

Vytautas KAZELA. Utena – didelis kaimas. Naujienos, gandai ir apkalbos per kelias valandas pasiekia visus. Spalio pabaigoje Uteną apskriejo gera žinia: Arūnas Kairys atkūrė kadaise populiarų ir uteniškių pamėgtą ansamblį. Vaikutėnuose įvyko pirmasis muzikinio ansamblio koncertas. Tik su kvietimais. Atsiliepimai apie koncertą patys geriausi. Iš tiesų neeilinis įvykis Utenos rajono kultūros gyvenime.
Nesunkiai gaunu Arūno kontaktus. Ir štai mes sėdime jaukiuose A. Kairio namuose Vyžuonų viensėdyje. Svetainės langai su vaizdu į Dusynų ežerą. Geriame kavą ir kalbamės. Pradedame iš labai toli. Arūnas juokiasi, išgirdęs pirmąjį mano klausimą, ir sako, kad visada sutrinka, kai reikia atsakyti, kur yra jo gimtinė.
Motina buvo gera pienininkė – sviesto gamybos specialistė. Gimė Širvintų rajone, Bagaslaviškyje. Kai Arūnui buvo treji metukai, motiną paskyrė į Dūkšto (Ignalinos r.) pieno perdirbimo cechą. Ten prabėgo Arūno vaikystė. Jam baigus 7 klases šeima persikraustė į Užpalius – motina gavo darbą čia veikusioje pieninėje. Užpaliuose Arūnas baigė vidurinę mokyklą. Iš čia ir išvažiavo studijuoti. Šeimos klajonės tuo nesibaigė. Uždarė Užpalių pieninę, o motina įsidarbino Kurklių pieninėje. Gyvendama Kurkliuose ji ir į pensiją išėjo.
„Dūkšte pradėjau lankyti muzikos mokyklą. Mano tėvai abu chore dainavo. Kai rinko mokinius į muzikos mokyklą, nuvedė mama ir mane. Mokytojas patikrino mane ir sako: jeigu jūs šito vaiko neleisit į muzikos mokyklą, tai jis jums užaugęs už tai nedovanos. Tėvai nupirko man tokį mažytį akordeoną ir išleido mokytis groti.
Kai persikėlėm į Užpalius, lankiau Utenos muzikos mokyklą. Užpalių mokykloje sukūriau pirmąjį ansamblį. Ką pasidarėme patys, ką pasiskolinom. Grojom šokiuose ir mokyklos renginiuose. Baigęs vidurinę labai norėjau mokytis muzikos. Tačiau labai trūko informacijos. O tais metais Klaipėdoje buvo atidarytas konservatorijos fakultetas. Kažką buvau girdėjęs. Tėvai parašė laišką į Kultūros ministeriją. Kol atėjo atsakymas, aš kartu su dar trimis bendraklasiais įstojau į Kauno politechnikos institutą, elektrotechnikos fakultetą. (Tęsinys 2020 11 21 laikraštyje)