Aktualijos

Kai pyktis užtemdo akis

Vytautas Kazela

Kai tik prasidėjo Aušros gatvės rekonstrukcija, pradėjau gauti pono Tado ar bent taip pasivadinusio žmogaus laiškus. Gavau ne vieną ir ne du. Į vieną net išdrįsau neatsakyti, nes kiek galima kalbėti apie vieną ir tą patį? Pradžioje laiškai buvo kultūringi – kviečiantys diskusijai. Bet kuo labiau artėjo rekonstrukcijos pabaiga, tuo laiškų tonas darėsi piktesnis. Paskutinį laišką nusprendžiau pacituoti nuo pradžios iki pabaigos. Juk kiekvienas atsakome už savo žodžius (kalba netaisyta):
„Tas“ nuostabus” Aušros gatvės projektas… Apipintas melu, patyčiomis iš jos gyventojų ir kvepiantis pinigų plovimu. Ir net vykdomas tik vieną ar dvi dienas per savaitę, nors viskas išgriauta ir aptverta…
Kokie idiotai projektavo šitą gatvę („Vienoje iš pagrindinių Utenos gatvių“, kaip pristatė šią gatvę Utenos Žinios pernai vasarį) net nemėginsiu spėt. Man įdomu, kokie kišeniniai auditoriai, kuriais gyrėsi mūsų kunigaikštukai Delfi žurnalistei, pasakė, kad viskas su tuo projektu gerai? Sumažinti pralaidumą vienoje pagrindinių miesto gatvių… Kokia „protinga“ mūsų miesto valdžia. Kuriai parekomenduočiau prieš imantis tokių projektų pažaist nors kokį miesto statymo simuliatorių. Gal pažaidę atsikvošėtų…
„Važiuojamoji dalis nesusiaurės, joje tik pažymėti dviračių takai“ meluoja kažkas iš mūsų savivaldybės atstovų Delfi žurnalistei. Gal jie durnais laiko uteniškius? Ar ne iš plytelių sukrauti dviračių takai prasideda ties Sodra ir iškyla prieš vairuotojų nosis važiuojamojoje dalyje?
Ar dviračių takai neina šaligatviais priešais Taurapilį ir gyvenamųjų namų kompleksus iki pat bažnyčios? Ar ties elektronikos parduotuve priešais nosis vėl neiškyla iš plytelių sukrautas dviračių takas?
Aš praeitame laiške, į kurį nesiteikėte net atsakyti (gal todėl, kad rašiau Utenio redaktoriui, o laišką perskaitė Utenos savivaldybės tarybos narys…), prašiau pasivažinėti Aušros gatve ir net įsukt į daugiabučių masyvo aikštelę. Turbūt nevažiavote ir savo kailiu nepajutote to malonumo, kurį jaučia tų namų gyventojai ir svečiai. Kuriems šito suknisto projekto vykdytojai dar labiau apsunkino gyvenimus – kaip išgriovė įvažiavimus į daugiabučių masyvą ties Sodra ir devynaukštį (bei darželį), taip ir paliko. Ir iš vis kas per užpakaliai vykdo šitą suknistą projektą – praeitą savaitę (birželio 1–21 dienomis) dirbo tik dvi dienas. Šią savaitę nedirba suvis. Kam reikėjo sugadinti įvažiavimus į minėtus namus, jei po to nieko neveikia ištisą savaitę? Tam, kad uteniškiai laužytų savo automobilius? Kažkaip nepamenu, kad savaičių savaitėmis būtų buvęs išgadintas privažiavimas iki daugiabučio, kuriame gyvena jo šviesybė Utenos meras.

Tęsinį skaitykite 2020 07 04 „Utenyje“