Vakarais išsiskirs ryškiausių žiemos žvaigždžių ratas
Giedrais vasario vakarais ryškiausių žiemos žvaigždžių ratas iškils virš pietų-pietvakarių horizonto plačiu lanku juosdamas įsidėmėtinus Šienpjovius (Orioną) ir Tauro žvaigždyno žvaigždžių speičių Sietyną. Tą ratą sudarys: ryškiausia (–1,45 mg) viso dangaus žvaigždė – Sirijus, Prokionas, Poluksas, Kastoras, Kapela, Mirfakas ir prie jų prisijungusi ryškioji Jupiterio planeta.
Šienpjovių (Oriono) žvaigždynas akį trauks savo trejomis, viena šalia kitos išsidėsčiusiomis žvaigždėmis, keistokai skambančiais arabų kilmės pavadinimais (iš kairės į dešinę): Alnitakas, Alnilamas ir Mintaka.
Rytuose tekės įspūdingas Liūto žvaigždynas, nuo kurio aukščiau į kairę matysime Didžiuosius ir Mažuosius Grįžulo ratus bei tarp jų išsirangiusį Slibiną. Vasario 24 d. vakarą po dangiškojo liūto kojomis patekės vasario Mėnulio pilnatis.
Tarp planetų vienvaldžiaus Jupiteris
Jupiteris visą mėnesį ryškiai tebešvytės virš pietų-pietvakarių horizonto Avino žvaigždyne. Vasario 14-15 d. prie Jupiterio prisigretins jaunas Mėnulis. Vasario 14 d. Mėnulis švies žemiau ir dešiniau, o vasario 15 keliais laipsniais aukščiau ir kairiau nuo Jupiterio.
Saturnas trumpam dar bus atrandamas iki vasario vidurio, vakarais paskui Saulę besileidžiančiame Vandenio žvaigždyne, žemai vakaro žarose.
Venera-Aušrinė ryto žarose spindės vis žemiau palei pietryčių horizontą ir matyti švintančiame danguje ją galima bus tik dėl išskirtinio jos šviesio -3,9 mag.
Merkurijus ir Marsas slėpsis Saulės spinduliuose.
Mėnulis susitiks su Sietynu
Vasario 16 d. tapęs pusmėnuliu Mėnulis prisigretins labai arti prie Sietyno ir sukurs įspūdingą šventinį reginį. Aukštai pietuose iškilęs pusmėnulis išryškės dar net nenusileidus Saulei, o betemstant, kiek aukščiau ir kairiau jo „įsijungs“ ir dangiškojo Sietyno švieselės.
Žvilgsnį trauks Tarptautinės kosminės stoties skrydžiai
Vasario 18-29 d. žvaigždėto dangaus vaizdą gyvins ir Tarptautinės kosminė stoties (TKS) skrydžiai. Bemaž stadiono dydžio dirbtinis šviesulys apie 400 km. aukštyje virš Žemės, vasario naktimis ir paryčiais sužibs kaip labai ryški žvaigždė ir apie 5-6 minutes skries iš vakarų į rytus pro įspūdingus vasario žvaigždynus tol kol staiga išnyks papuolęs į Žemės šešėlį virš pietryčių – rytų horizonto.
Šviesiau nei –3 ryškio šviesulys TKS sušvis vasario 24–27 ir 29 d. paryčiais (pateikiamas sušvitimo ir užgesimo laikas Vilniuje) vakarų (V)–pietvakarių (PV) pusėje ir užges nuslinkusi į rytus (R)–pietryčius (PR): 24 d. (06:20:06 val. VPV – 06:26:19 val. R), 25 d. (05:33:26 val. PV – 05:37:47 val. R), 26 d. (06:19:36 val. V – 06:25:47 val. RPR), 27 d. (05:32:21 val. PV – 05:37:15 val. RPR), 29 d. (05:32:07 val. VPV – 05:36:29 RPR).
Tikslų TKS pasirodymo laiką savo vietovėje galite nustatyti čia: https://heavens-above.com/PassSummary.aspx
TKS matomumo laikus Vilniuje vasario mėnesiui pateikiamas ir šioje lentelėje: