Aktualijos

Jei žmonės nebūtų tokie patiklūs, o alkoholį vartotų saikingai, nusikaltimų būtų gerokai mažiau

Genovaitė Šnurova

Diena, kai žinių ar kitokių televizijos laidų metu neišgirsti pranešimų apie tą dieną įvykusias šiurpą keliančias nelaimes, organizuotą nusikalstamumą, nepamatai vaizdų iš avarijų su labai skaudžiomis pasekmėmis vietų, lyg ir iškrinta iš kasdienybės konteksto, nes mūsų neužgriūna neigiamų emocijų lavina.
O ar klesti nusikalstamumas Utenos apskrityje ir Utenos rajone? Ar daug neišaiškintų sunkių nusikaltimų? Apie tai kalbėjomės su Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Nusikaltimų tyrimo skyriaus viršininku Rimantu TUROVU.


Galbūt ne visi žino, kokius nusikaltimus tiria jūsų skyriaus pareigūnai, todėl aiškumo dėlei papasakokite apie tai. Juk yra manančių, kad jeigu esi pareigūnas, nesvarbu, ar uniformuotas, ar ne, tai privalai imtis išnagrinėti bet kokį piliečio skundą.
Viskas yra surašyta kompetencijų atlikti ikiteisminius tyrimus apraše: tiriame sunkius ir labai sunkius nusikaltimus, susijusius su smurtu ir turtiniais nusikaltimais, neturinčiais ekonominio pobūdžio, nužudymus, išžaginimus, seksualinio prievartavimo atvejus, nusikaltimus prieš nepilnamečius, kai yra pažeidžiama jų seksualinio apsisprendimo laisvė, plėšimus įsibraunant į gyvenamąsias patalpas, plėšimus, padarytus panaudojus šaunamuosius ir nešaunamuosius ginklus, nusikalstamas veikas elektroninėje erdvėje, ypač kai padaryta didelė žala, eismo įvykius, kuriuose yra žuvę žmonės, darbų saugos pažeidimus, kuomet žuvo ar buvo sunkiai sužalotas žmogus, ir kitus nusikaltimus.

Tęsinį skaitykite 2021 07 31 „Utenyje“