Aktualijos

Jauni specialistai – ne konkurentai, o mokiniai, kurie mus pakeis

Rasa MILERYTĖ

Pernai spalį Utenos kultūros centras ir Utenos kolegija ėmėsi iniciatyvos sukurti naują studijų programą ir Utenoje ruošti kultūros vadybos specialistus, kurie galėtų atnaujinti senstantį Kultūros centro ir kitų kultūrinių įstaigų kolektyvą, pasklisti po kitus Lietuvos regionus. Utenos kultūros centro direktorius Erikas Druskinas pasakojo, kad programa jau pristatyta vertintojams, šiuo metu laukiama rekomendacijų, kaip ją patobulinti. Kultūros centro direktorius džiaugėsi, kad jau ir šiandien Kultūros centre dirba keli jauni specialistai, kurių dėka Kultūros centras gali keistis, pasiūlyti naujų paslaugų, o vyresni specialistai, pasak E. Druskino, turėtų noriai dalytis žiniomis su jaunaisiais ir suprasti, kad jie yra lygiaverčiai kolegos, kurie ateityje prisidės prie kultūrinio vyksmo kūrimo.
Plačiau apie tai kalbamės su Kultūros centro direktoriumi E. Druskinu.


Praėjusių metų rudenį Utenos kultūros centras ir Utenos kolegija pasirašė bendradarbiavimo sutartį ir buvo pradėta rengti kultūros vadybos studijų programa. Šiuo žingsniu parodėte, kad sieksite, jog Kultūros centre dirbtų daugiau jaunų specialistų. Kokia šiandien padėtis dėl naujosios studijų programos?
Neseniai programa buvo pristatyta vertintojams, dabar laukiam pastabų ir rekomendacijų, kaip programą patobulinti. Tai turėtų užtrukti 30 dienų. Tuomet vyks programos gynimas. Džiugu, kad studentams pasirengę dėstyti ir žinomi teatro žmonės, kūrėjai (vienas jų – Gytis Padegimas), įvairūs scenos judesio specialistai, vadybininkai. Jei programa bus patvirtinta, tarp Kultūros centro ir kolegijos vyks gražus bendradarbiavimas. Dalis studijų vyktų Kultūros centre, studentai galėtų papildyti mūsų būrį, padėti įgyvendinti įvairias idėjas ir kurti sau būsimas darbo vietas. Visada sakau, kad kiekvienas darbuotojas turi susikurti sau darbo vietą ir įrodyti, kad jos reikia, nes dabar toks laikmetis, kai negali miegoti ir laukti, kol kažkas tau kažką duos.

Tęsinį skaitykite 2020 06 06 „Utenyje“