Aktualijos

Istorija tęsiasi: dėl šv. Klaros palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės patalpų perdavimo meras kreipėsi į Vyriausybę

Utenos šv. Klaros palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės patalpų plėtra – vienas aktualiausių klausimų, kurį bando išspręsti ir Utenos rajono savivaldybė, ir pati ligoninė. Kaip buvo rašyta anksčiau, plėsti ligoninės patalpas verčia pats gyvenimas, nes Utenos rajonas sparčiai sensta, palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugų gyventojams prireikia vis daugiau. Tad į ligoninę norinčių patekti eilėje nuolat laukia apie 10–20 senyvo amžiaus pacientų. Deja, viso vis didėjančio paslaugų poreikio ligoninė negali patenkinti dėl vienos paprastos priežasties: trūksta patalpų lovoms, teikiamoms paslaugoms, administracijai.
Primename, kad Utenos rajono savivaldybė ne kartą kreipėsi į LR Seimo Sveikatos reikalų komitetą, Finansų ministeriją, Valstybės įmonę Turto banką, kuriam turto patikėjimo teise priklauso buvusios Utenos apskrities Valstybinės mokesčių inspekcijos patalpos, po inspekcijos išsikraustymo likusios tuščios ir apleistos, su prašymu perduoti minėtas patalpas jos nuosavybėn. Kliūčių perduoti patalpas, atrodo, nėra, juoba kad jos yra tame pačiame pastate, kaip ir šv. Klaros palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninė. Bet…
Iki šiol klausimas dėl ligoninės patalpų plėtros pakibęs ore. VĮ Turto bankas, kurio atstovai dar spalio mėnesį lankėsi Utenos rajono savivaldybėje, dėl nesuprantamų priežasčių nesutinka perduoti ir yra pateikęs pasiūlymų, kurie savivaldybei nėra priimtini. Susiklosčius sudėtingai situacijai, Utenos rajono savivaldybės taryba lapkričio 26 d. posėdyje įpareigojo Utenos rajono savivaldybės merą Alvydą Katiną kreiptis į LR Vyriausybę, kad VĮ Turto bankas perduotų pastatą – ligoninę Utenos rajono savivaldybės nuosavybėn neatlygintinai.
Meras nedelsė: sulaukęs naujos vyriausybės suformavimo gruodžio 14 d. kreipėsi į ją dėl buvusios Valstybinės mokesčių inspekcijos patalpų perdavimo Utenos rajono savivaldybės nuosavybėn. Rašte meras akcentavo: „Prašome apsvarstyti šį klausimą ir pritarti Utenos rajono savivaldybės tarybos narių nuomonei ir pastatą – ligoninę, esančią S. Dariaus ir S. Girėno g. 14, Utenoje, perduoti Utenos rajono savivaldybės nuosavybėn neatlygintinai.“
Naujajai vyriausybei iššūkių sudėtingu pandemijos metu netrūksta, bet reikia tikėtis, kad ji priims palankų sprendimą dėl šv. Klaros palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės plėtros.
Utenos rajono savivaldybės administracija