Aktualijos

Išrūšiuotų atliekų skaičius Utenoje kasmet auga

Rasa MILERYTĖ

Uteniškiai rūšiuoja šiukšles ir moko tą daryti savo vaikus, o tarp rūšiuojamų atliekų ne tik stiklas, popierius ir plastmasė, bet ir tekstilė, vaistai, biologiškai skaidžios ir elektronikos atliekos. Miesto ir rajono gyventojai sako, kad rūšiuotų dar aktyviau, jei tik tam būtų sudarytos sąlygos: žmonės pasigenda konteinerių organinėms atliekoms. Pasak jų, kai kurie atliekų konteineriai ištuštinami per retai, dar kitiems konteineriai per toli nuo gyvenamosios vietos. O „Utenos komunalininko“ vadovas įžvelgia kitą problemą: kai kurie mišrias atliekas meta į rūšiavimui skirtus konteinerius.

Tarp rūšiuojamų atliekų – ir vaistai
„Utenis“ kvietė rajono gyventojus dalyvauti apklausoje ir išsakyti savo nuomonę apie rūšiavimą. Apklausoje dalyvavo 60 įvairaus amžiaus mieste ir kaimuose gyvenančių žmonių. Tik nedidelė dalis – 7,6 proc. – sakė visiškai nerūšiuojantys atliekų, dar 3 proc. rūšiuoja tik darbe, 51,5 proc. uteniškių teigė rūšiuojantys visas atliekas ir 37,9 proc. – dalį atliekų.
Paprašyti patikslinti, kaip dažnai rūšiuoja, 38,7 proc. respondentų teigė rūšiuojantys visada, tiek pat – dažnai, 14,5 proc. – retai.

Tęsinį skaitykite 2020 01 08 „Utenyje“