Aktualijos

Išankstinis balsavimas Utenoje vyko sklandžiai

Rasa MILERYTĖ

Spalio 5–8 dienomis Lietuvoje vyko išankstinis balsavimas Seimo rinkimuose. Išankstinio balsavimo trukmė pailginta dėl koronaviruso plitimo, taip tikintis sureguliuoti balsuotojų srautus. Anksčiau išankstinis balsavimas vykdavo dvi dienas.

Išankstinio balsavimo metu rinkėjai valią pareikšti galėjo bet kurioje išankstinio balsavimo vietoje, nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos registracijos.
Utenoje balsuoti iš anksto šiemet buvo galima net dviejose vietose – Utenio a. 4 (Utenos rajono savivaldybės Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus patalpose, įėjimas pro šonines duris) ir Utenio a. 7 (Utenos visuomenės sveikatos biuro patalpose). Anksčiau išankstinis balsavimas vykdavo savivaldybės pastate.
Utenos rinkimų apygardos 51-osios komisijos pirmininkė Rolanda Gudynienė „Uteniui“ spalio 7 d., trečiąją išankstinio balsavimo dieną, sakė, kad viskas vyksta sklandžiai: žmonės elgiasi supratingai, laikosi saugaus atstumo, savo eilės balsuoti lukteli net ir lauke, dėvi apsaugines priemones.
Komisijos pirmininkė informavo, kad spalio 5 dieną balsuoti atėjo 270 žmonių, o spalio 6 d. – net 600. Pasak pašnekovės, pavojingasis virusas nepakenkė žmonių pilietiškumui – šių metų išankstiniame balsavime savo valią išreiškiančių žmonių skaičius beveik nesiskiria nuo praėjusiųjų rinkimų skaičiaus.
„Balsuoti ateina labai įvairūs žmonės: ir vyresni, ir jaunesni, ir tie, kurie turi teisę balsuoti namuose, ir mūsų rajono, ir kitų rajonų gyventojai. Pirmadienį žmonių buvo mažiau – galbūt todėl, kad pirmoji diena, žmonėms dar buvo neaiškumų, bet tądien per „Panoramą“ buvo parodyti reportažai iš balsavimo apylinkių, buvo kalbama per radiją, manau, tai nulėmė, kad kitą dieną balsuotojų skaičius išaugo“, – sakė R. Gudynienė.
Taip pat komisijos pirmininkė sakė, kad balsuoti atėję žmonės nėra linkę su komisijos nariais pasidalyti politinėmis pažiūromis, nekalba nei apie nusivylimą valdžia, nei apie lūkesčius.
„Visi stengiasi kuo greičiau atlikti procedūrą ir išeiti. Galbūt žmonės pasikalba lauke“, – teigė pašnekovė.
R. Gudynienė įsitikinusi, kad didžiausias iššūkis šiemet – ne spėti priimti visus norinčiųjų balsuoti srautus, o užtikrinti, kad visi laikytųsi saugumo reikalavimų. Įeiti į balsavimo patalpą galima tik dėvint nosį ir burną dengiančią apsauginę kaukę, rinkėjai buvo raginami atsinešti savo rašymo priemones (pamiršusiems apsaugos priemones ir rašiklius jie buvo suteikti balsavimo vietoje).
Primename, kad pakartotinis balsavimas vyks spalio 19–22 dienomis.