Aktualijos

ikų ir suaugusių džiaugsmui – naujosios žaidimų, sporto ir poilsio aikštelės


Utena mažuosius savo gyventojus šį rudenį pradžiugino naujomis žaidimų aikštelėmis. Tuo, matyt, džiaugiasi ir tėveliai. Mat aikštelės buvo seniai laukiamos ir išpildė ne vienos šeimos siekį laisvalaikį praleisti aktyviai ir įdomiai.
Tokią galimybę naujosios aikštelės neabejotinai suteikia. Vieną jų, esančią Naujojoje gatvėje, vadinamajame Klebonžemyje, vaikų žaidimų aikštele sunku ir pavadinti. Tai – visas sporto aikštynas su įrenginiais-treniruokliais suaugusiems, vaikų žaidimams ir poilsiui skirta teritorija bei krepšiniui, tinkliniui ir tenisui pritaikyta zona, kurioje patiesta speciali sintetinė danga. Buvę seni susidėvėję krepšinio stovai demontuoti, vietoj jų – nauji ir patvarūs. Minėta krepšinio, tinklinio ir teniso zona aptverta 4 m aukščio tvora iš suvirintos metalinės vielos strypų sekcijų, įrengti treji vieno metro pločio varteliai. Vaikų žaidimų aikštelė pritaikyta įvairaus amžiaus vaikams (2–8 metų). Joje pastatyta nemažai vaikams patrauklių įrengimų. Aikštyne taip pat nutiesti pėsčiųjų takai, pastatyti suoliukai, dengtos šiukšliadėžės, pasodinta želdinių. Užaugusios pušelės po kelerių metų puikiai apsaugos visą aikštyną nuo gatve važiuojančių automobilių keliamų dulkių ir triukšmo.
Kad šis aikštynas taptų patogus, patrauklus ir tiktų įvairaus amžiaus lankytojams, puikiai pasidarbavo UAB „Utenos komunalininkas“.
Dar viena nauja vaikų žaidimų aikštelė išdygo kitame miesto gale, prie Vyžuonaičio ežero. Ją nuo važiuojančių automobilių Molėtų gatve patikimai saugo prie gatvės augantys medžiai. Kai buvo pradėtas įgyvendinti Vyžuonaičio ežero aplinkos tvarkymo projektas, netoli paplūdimio palikta smėliu padengta aikštelė sukėlė nemažai spėlionių, kas gi čia bus. Vieni gyventojai spėliojo, kad aiktelė taps tinklinio aikštele, kiti – kad treniruoklių. Bet jau nuo projekto pradžios šioje vietoje buvo numatyta vaikų žaidimų aikštelė.
Nors orai nelepina, bet lankytojų ir šiomis dienomis naujojoje aikštelėje netrūksta. 22 m ilgo ir 13,5 m pločio smėliu padengtoje aikštelėje pastatytas daugiafunkcinis žaidimų kompleksas su alpinizmo sienelė, čiuožykla, karstymosi sienele, judančiu tilteliu, pusiausvyros buomu ir kitais įrenginiais. Šalia – net trijų rūšių sūpynės: balansinės, spyruoklinės, dvigubos, ir simpatiškas automobiliukas, kuriame taip pat galima smagiai pasisupti. Visi įrenginiai patikimai įtvirtinti, saugūs naudotis vaikams, atitinkantys Lietuvos higienos normas.
Naujuosius objektus aplankė ir apžiūrėjo Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, lydimas patarėjo Henriko Zabielos ir Statybos ir infrastruktūros plėtros skyriaus vedėjo Nerijaus Malinausko. Savivaldybės atstovai įvertino atliktų darbų kokybę, aptarė parkų erdvių intensyvesnio įveiklinimo svarbą miesto gyventojams, diskutavo infrastruktūros plėtros klausimais.
Utenos rajono savivaldybės administracija