Aktualijos

Į diskusijas apie ateities Lietuvą
įsitraukė ir uteniškiai

Rasa MILERYTĖ

Kokioje Lietuvoje gyvensime po trijų dešimtmečių, kokiomis pamatinėmis vertybėmis remsimės ir ką turime nuveikti šiandien, kad ateities valstybė būtų drąsi, veržli, kūrybinga ir draugiška visiems jos gyventojams? Spalio 24 d. Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje svečiavosi Seimo bei Valstybės pažangos tarybos narė, Laisvės frakcijos atstovė Monika Ošmianskienė, kuri, kalbinama Lino Bražionio, pristatė valstybės pažangos strategiją „Lietuva 2050“.
Ši strategija numato galimus ateities scenarijus ir išskiria pagrindinius siekius, ką turime nuveikti, kad Lietuva būtų pažangi šalis, kurioje klestėtų mokslas, būtų užtikrintos lygios teisės, didėtų svarbiausių paslaugų prieinamumas ir mažėtų socialinė atskirtis, o visuomenė būtų kūrybinga, atsakinga ir atvira. Pagrindinė susitikimo tema – regionai ir socialinė atskirtis.
Valstybės pažangos tarybą, rengiančią ateities strategiją, sudaro 40 narių, tarp kurių – įvairių sričių (švietimo, kultūros, politikos, verslo) atstovai. „Strategijos kūrimas vyksta keliais etapais. Pirmojo etapo metu bendravome su skirtingų sričių – kultūros, verslo, švietimo, sveikatos – atstovais ir bandėme išsigryninti, koks tų žmonių ateities matymas, kokių ambicijų turėtume siekti. Įdomu pastebėti, kad nepaisant to, su kokių sričių atstovais kalbėjomės, visi prieidavo prie tos pačios išvados: kad reikia susitelkti į dėmesį žmogui, bendruomeniškumą ir vienodų galimybių visiems užtikrinimą“, – kalbėjo Seimo narė.

Tęsinį skaitykite 2022 10 29 „Utenyje“