Aktualijos

Gyvenimas nestovi vietoje

Genovaitė ŠNUROVA

Uteniškiai tikrai dar nepamiršo buvusios švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės, buvusios Dauniškio gimnazijos auklėtinės, aukso medaliu baigusios šią švietimo įstaigą.
Kadangi šiuo metu švietimo sistema išgyvena pokyčius, apie kuriuos prieš keletą mėnesių net neužsimindavo, įdomi buvusios ministrės nuomonė kai kuriais švietimo sistemos klausimais. Poniai Jurgitai mielai sutikus, bendravome su ja nuotoliniu būdu. Štai jos mintys…

Manau, kad nesvarbu, jog iš Utenos išvykote seniai, kad dirbote ir tebedirbate atsakingą darbą, Utenos nepamiršote, kaip ir savo buvusios mokyklos, mokytojų. Manau, kad turite gražių prisiminimų. Gal galite papasakoti apie pačius svarbiausius? Labai myliu savo gimtą miestą, čia prabėgo labai gražūs metai. Baigusi mokyklą išvažiavau, tačiau natūralu, kad daugelis prisiminimų susiję su darželiu, mokykla. Esu laiminga, kad gyvenime sutikau daug nuostabių mokytojų. Tikiu, kad visą gyvenimą vieni svarbiausių mūsų mokytojų, – tai šeima, tėvai, mūsų širdis užkariavę žmonės, mūsų vaikai. Ir, žinoma, mokyklos mokytojai, kurie atveria vartus į pažinimo pasaulį, padeda atrasti mūsų gebėjimus. Viskas nuolat keičiasi, esame priversti prisitaikyti ir mokomės visą gyvenimą. Mokėjimas mokytis yra bene svarbiausia pamoka, kurią mums gali duoti mokykla. Mokytojų padedama atvėriau duris į muzikos, meno, literatūros pasaulį, gamtos mokslus, išmokau siekti užsibrėžto tikslo, domėtis, nuolat mokytis. Mokykloje man patiko ir gerai sekėsi viskas. Esu smalsi. Pirmoje klasėje, pamenu, verkiau, kai mama išbraukė iš keleto būrelių, nes buvau beveik į visus užsirašiusi. Pirmoji mane dar darželyje visam gyvenimui muzika „susargdino“ nuostabi mokytoja Agnė Rakauskienė. Ji patikėjo, kad galiu dainuoti. Esu jai be galo dėkinga ne tik už muzikos, bet ir už pasitikėjimo savimi, mokėjimo nepasiduoti suklupus pamokas. Vėliau į savo glėbį priėmė visa eilė nuostabių, kūrybingų Utenos muzikos mokyklos mokytojų. Mokytojai Siaurusaičiai, mano mylima auklėtoja Regina Kibickienė už rankos vedė per literatūros pasaulį. Būdami „matematinėje“ klasėje tik mokytojos Dalios Musteikienės dėka įsitikinome, kad matematika įveikiama visiems, kad galime ir tie, kuriais jau kiti nebetikėjo. Ir viskas pasiekiama dėl darbo, pastangų ir gebėjimo sukurti pagarbos ir pasitikėjimo santykį.

Tęsinį skaitykite 2020 05 20 „Utenyje“