Aktualijos

Gimnazistei įsidarbinti vasarą padėjo drąsa

Utenos verslo informacijos centras jau antrus metus įgyvendina jaunimo integracijos į darbo rinką skatinimo programą, kurią finansuoja Utenos rajono savivaldybė. Programos tikslas – padėti 14–17 metų amžiaus jaunuoliams įsidarbinti Utenos rajono įmonėse. Už vieną vasarai priimtą nepilnametį jaunuolį verslininkui mokama iki 600 Eur siekianti kompensacija. Šią vasarą pagal programą dirba 67 jaunuoliai – daugeliui jų tai pirmasis darbas gyvenime.
Pirmenybė – nebijantiems klausti
Laborantės padėjėja UAB „Utenos betonas“ dirbanti Agnė Meidutė neslepia, jog pirmąjį savo vasaros darbą susirasti padėjo drąsa. Pasak merginos, ji yra viena iš tų, kurios nebijo prieiti, paklausti, drąsiai reiškia savo nuomonę. Taip nutiko ir šįkart. Mergina prisipažino, jog, neradusi ją viliojančio skelbimo darbas.utena.lt internetiniame puslapyje, nutarė darbą pabandyti susirasti pati.
„Praėjusią vasarą teko perskaityti straipsnį, jog uteniškė mergina buvo įsidarbinusi šioje įmonėje. Pamenu, jog ta istorija mane labai sudomino. Šiek tiek nusivyliau, kai pamačiau, jog UAB „Utenos betonas“ nebuvo įkėlęs skelbimo ir nesiūlė darbo vietos jaunam žmogui. Vis dėlto pasiryžau darbo ieškotis pati, todėl susisiekiau su įmonės vadovu, išsiunčiau jam savo CV ir trumpą motyvacinį laišką bei labai apsidžiaugiau sulaukusi vadovo skambučio – mane priėmė!“ – apie pastangas siekiant susirasti darbo vietą pasakojo Užpalių gimnazijos mokinė A. Meidutė.
UAB „Utenos betonas“ direktorius Andrius Rudokas džiaugėsi, jog jau antrus metus iš eilės gali prisidėti prie jaunimo profesinio orientavimo ir vasarą į darbą priima bent po vieną nepilnametį asmenį.
„Vasarai prasidėjus manėme, kad išsiversime be papildomų darbo rankų ir jaunuolių neieškosime. Vis dėlto mane sužavėjo Agnės atkaklumas, parodytas noras, todėl nusprendėme merginą priimti. Dabar esame labai patenkinti. Agnė labai imli – ne tik greitai perprato važtaraščių išrašymo sistemą, bet padeda ir laboratorijoje, tvarko kitą dokumentaciją“, – sprendimą priimti merginą motyvavo įmonės vadovas A. Rudokas.
Domina netgi medžioklė
Paklausta, ar darbas UAB „Utenos betonas“ jai neatrodo vyriškas ir neįdomus, Agnė tik nusijuokia. Pasak jos, namuose teko dirbti įvairius darbus nuo pat vaikystės, todėl skirstyti juos į vyriškus ar moteriškus gimnazistė nebūtų linkusi.
„Prieš ateidama dirbti čia buvau pasirengusi iššūkiams. Man visada labai svarbu jausti ugnelę, kad nenustočiau tobulėti. Taip susiklostė, jog jau vaikystėje buvau supažindinta su statybomis, su vyriška kompanija, su tokiais pomėgiais kaip medžioklė, todėl manęs nebaugino, kad dirbti ateinu į labiau vyrišką kolektyvą“, – pasakojo mergina.
Apie uždirbtus pinigus mergina kalba taip pat drąsiai. Pasak Agnės, nors dauguma jos draugų svajoja uždirbtus pinigus investuoti į vairavimo pamokas ar automobilį, ji atlyginimą norėtų pasilaikyti juodai dienai.
„Aš tiesiog taupysiu tam atvejui, jei mano namams, mano šeimai ar man kažkas nutiktų. Šiam atvejui atsidėsiu didžiąją dalį savo uždirbtos algos. O likusieji tikriausiai bus einamosioms išlaidoms“, – atviravo pašnekovė.
Utenos rajono savivaldybės inf.