Aktualijos

Diena be automobilio, bet su „žmonišku“ autobusu

Vytautas Kazela

Praėjusį penktadienį, kai visa Europa minėjo judrumo savaitę, Utenoje buvo surengta akcija „Diena be automobilio“. UAB Utenos autobusų parkas šią dieną keleivius Utenos mieste vežė nemokamai.
UAB Utenos autobusų parkas – ilgus metus buvo nuostolingai dirbanti Utenos savivaldybės įmonė, sparčiai riedėjusi bedugnės link. Ir tik įmonės direktoriumi tapus Vidui Žviniui šis procesas bent jau sulėtėjo.
Bendrovė turi 36 solidaus amžiaus autobusus. šeši iš jų – absoliutus nekilnojamasis turtas, kurį planuojama parduoti bent jau kaip metalo laužą. Jei neklystu, net 80 procentų autobusų yra gerokai per dvidešimt metų. Tokių autobusų eksploatacija – didelė prabanga, nes jų varikliai kurą ryja kibirais, o nuvažiuoti kilometrai tampa auksiniai.
Savivaldybės tarybos nariai ne kartą reiškė susirūpinimą dėl šios įmonės veiklos. Netgi veiklos auditą buvo užsakę. Tik kas iš to? Po jo paaiškėjo svarbus dalykas: nuostolinga įmonė dirba nuostolingai.
Seni autobusai naudoja daug kuro ir uždirba tik nuostolį. Senus autobusus pakeisti naujais galima tik iš pelno, o ne iš nuostolio. Arba bendrovės steigėjas, Utenos rajono savivaldybė, autobusų parkui atnaujinti turi skirti lėšų iš biudžeto, bet ten irgi lėšų pertekliaus nėra.

Tęsinį skaitykite 2019 09 25 „Utenyje“