Aktualijos

Didžioji rudens šventė, arba moliūginė Utenoje

Vytautas KAZELA. Buvome įpratę, kad po Miesto šventės daugiau renginių iki Naujųjų metų lauke nebūna. Aišku, planuoti šventę spalio viduryje Kultūros centro kieme didelė rizika – užeis nesibaigiantys lietūs ir renginys bus sugadintas. Bet yra pasakyta: kas nerizikuoja, negeria… arbatos! Šventė, vien sprendžiant iš žmonių gausos, šį kartą tikrai pavyko. Didžiulė mugė, būrius žmonių sutraukę Vitalijos Katunskytės ir Dūmo koncertai padarė eilinį spalio sekmadienį gražia švente. Šventinę nuotaiką užtikrino ne tik Utenos kultūros centro, bet ir filialų darbuotojai. Tiksliau, darbuotojos, kurios kepė blynus, virė sriubą ar dar kažką. Aš į puodus nosies nekišau, nors ir labai kvepėjo.
Kiemus papuošė nuotaikingos kaliausės, moliūgų dekoracijos, prie kurių visi noriai fotografavosi. Nuo 14 valandos šventė tarsi padvigubėjo – Utenos kultūros centro salėje prasidėjo tautinių šokių ir liaudiškos muzikos festivalis „Ir supinsim vainiką Lietuvai“, kuriame dalyvavo tautinių šokių kolektyvai iš Lietuvos miestų bei svečiai iš Latvijos.
O aš pasileidau po šviežia duona, rūkyta mėsa ir žuvimis kvepiančią mugę. Apsidžiaugiau prie palapinės „Adelės vaistažolės ir tepaliukai“ matydamas pačią Adelę Karaliūnaitę. Adelė sako, kad ji daugiau po Žemaitijoje vykstančias muges važinėjanti.

Tęsinys 2019 10 16