Aktualijos

Daugiabutis po daugelio metų pertraukos

Vytautas KAZELA. Smagi naujiena Utenoje. Po daugelio metų mūsų mieste bus statomas naujas daugiabutis gyvenamasis namas. Šiuo metu vyksta projektavimo darbai. Yra tikimybė, kad ateinančiais metais įkurtuves naujame name švęs 12 uteniškių šeimų. O dabar smulkiau apie šį objektą.
Žemės sklypas – Utenos r. sav., Utenos m., Aukštakalnio g. 17A. Kadastrinis Nr. 8270/0003:404, sklypo plotas 0.1581 ha, naudojimo būdas – daugiabučių gyvenamųjų pastatų ir bendrabučių teritorijos. Pastato pamatai – gręžtiniai poliniai monolitinio gelžbetonio, sujungti monolitiniu gelžbetonio rostverku, laikančios sienos – monolitinio betono kolonos ir betono blokelių mūras. Projektuojamas pastatas 3 aukštų su sutapdintu stogu. Perdangos monolitinio gelžbetonio.
Projektuojamame pastate numatyta įrengti 12 butų. Du butai pirmame aukšte numatomi su atskirais įėjimais iš lauko ir bus pritaikyti žmonėms su negalia. Visi butai turės balkonus. Bendras pastato plotas – 961 kvadratinis metras. Dominuojanti pastato fasadinė apdaila – UAB „Koderus“ fasadinės apšiltinimo plokštės su apdailos paviršiaus spalva RAL 1001, maumedžio pilki dailylenčių intarpai ir balkonų turėklų stiklo sistemos.
Gyvenamųjų patalpų orientacija – į pušyną pietų ir pietvakarių pusėje. Uždaroje teritorijoje numatoma įrengti 22 vietų automobilių stovėjimo aikštelę. Numatoma vieta vaikų žaidimo aikštelei, dvi vietos automobiliams, skirtos žmonėms su negalia. Numatyta vieta elektromobilių pakrovimo stotelei.
Pastatui elektra bus tiekiama iš centralizuotų tinklų. Šildymas numatomas dujinis – vietinis autonominis kiekvienam butui. Vandentiekis ir nuotekų surinkimo sistema bus prijungti prie centralizuotų miesto tinklų. Vėdinimas – vietinis autonominis kiekvienam butui.