Aktualijos

Brangūs Utenos rajono gyventojai,

Pasaulis atsidūrė ant sunkių išbandymų slenksčio: Kinijoje užgimęs koronavirusas plinta žaibo greitumu ir kasdien pasiglemžia dešimtis gyvybių. Belieka apgailestauti, kad viruso grėsmė pasiekė ir Lietuvą. Kol kas ramiau atsidūsti galime tik dėl to, kad visi susirgimų atvejai – įvežtiniai. Utenos rajono koronavirusas dar nepasiekė.
Kovo 16-ąją visoje Lietuvoje buvo paskelbtas karantinas. Gyvensime šiek tiek kitaip. Mažiau bendrausime, rečiau susitiksime. Su draugais, artimaisiais dažniau kalbėsimės telefonu. Dirbsime nuotoliniu būdu. Kurį laiką neišvyksime iš Lietuvos. Nesilankysime viešojo maitinimo įstaigose. Palyginti su grėsme užsikrėsti pavojingu virusu, visi šie pasikeitimai ir draudimai – menki niekai. Viską galime ištverti ir įveikti visus sunkumus. Svarbiausia – būti pilietiškiems, atsakingiems, susitelkusiems ir suprantantiems, kad žmogaus sveikata ir gyvybė yra vienas pagrindinių dalykų šioje žemėje.
Koronaviruso maratono per pasaulį pasekmes junta visos gyvenimo sritys. Neabejotinai sunkiausia našta pandemijos metu gula ant medikų pečių. Nuo jų darbo priklauso viso pasaulio žmonių sveikata. Utenos rajono medikai pasiruošę padėti kiekvienam, kuriam teks susidurti su COVID-19. Būkime dėkingi tiems, kurie dirba ir dirbs negailėdami jėgų, laiko, pastangų, ir kare su infekcija padėkime savo atsakingu elgesiu.
Koronavirusas negailestingai kirto verslui. Užsidaro maitinimo įstaigos, stringa gamyba, menksta paslaugos. Ir stambiajam, ir smulkiajam verslui teks įveikti didžiulius iššūkius. Reikia tikėtis, kad pirmadienį Vyriausybės patvirtintas ekonomikos skatinimo ir pagalbos planas padės verslui išgyventi ir sėkmingai atsistoti ant kojų.
Utenos rajono savivaldybės administracija, dirbdama ekstremaliomis karantino sąlygomis, ir toliau užtikrina nenutrūkstamą paslaugų teikimą gyventojams. Siekdama, kad jos būtų dar ir saugios, savo darbą organizuoja nuotoliniu būdu ir ragina Utenos rajono gyventojus naudotis elektroninėmis priemonėmis. Taip pat Savivaldybės administracija imasi veiksmų, siekdama užtikrinti materialinį aprūpinimą, viešąją tvarką, vaikų priežiūrą išimtinais atvejais, įkurdama vieną budinčią grupę vaikų lopšelyje-darželyje „Gandrelis“, organizuoja vaikams, gaunantiems mokyklose nemokamą maitinimą, maisto pristatymą į namus, vykdo lankomąją priežiūrą vienišiems žmonėms, koordinuoja visų pavaldžių įstaigų veiklą.
Kviečiu visus Utenos rajono gyventojus laikytis Valstybės operacijų centro ir Sveikatos apsaugos ministerijos teikiamų rekomendacijų, pasirūpinti savo artimaisiais, senyvais kaimynais, nelikti abejingiems ir be reikalo nerizikuoti nei savo, nei mus supančių žmonių sveikata ar gyvybe.
Primenu, kad kilus įvairiems klausimams, susijusiems su koronaviruso grėsme, galite skambinti karštąja linija – 1808. Šiuo telefono numeriu galima skambinti nemokamai visoje Lietuvoje visą parą iš bet kurio tinklo.
Utenos rajono savivaldybės administracijai pradėjus dirbti karantino sąlygomis, galite kreiptis ir gauti informaciją el. pašto adresu info@utena.lt, tel. 8 389 61620, tel. 8 389 64041 (dėl leidimo laidoti, socialinių išmokų ir pan.) ir kitais viešai www.utena.lt skelbiamais el. pašto adresais bei telefono numeriais. Laukiu Jūsų skambučių ir aš. Prašome skambinti į priimamąjį tel. 8 389 61600.
Neabejoju – susitelkę galime neįsileisti pavojingo viruso į savo miestą ir rajoną. Tegu Utena parodo visai Lietuvai ir pasauliui, kad čia gyvena atsakingi, pareigingi ir rūpestingi žmonės.

Alvydas Katinas
Utenos rajono savivaldybės meras