Aktualijos

Bevielis internetas – patogus sprendimas namams

Interneto technologijos sparčiai žengia į priekį, tad šiandien galime mėgautis patogiais ir sumaniais sprendimais. Vienas tokių – bevielis internetas namams, kuris leis pamiršti apie laidų raizgalynes. Šis sprendimas gana paplitęs tiek tarp namų ūkių, tiek verslo sektoriuje. Vis dėlto dar ne visi atrado bevielio interneto privalumus.

Kaip veikia bevielis internetas?

Trumpiniu Wi-Fi dar vadinamas bevielis internetas suteikia galimybę įrenginiams prisijungti prie tinklo be fizinio kontakto. Tam reikalingas specialus įrenginys – maršrutizatorius. Jis jungiamas prie įprasto tinklo ir spinduliuoja jį savo aplinkoje. Bevielis internetas gali būti naudojamas namuose, viešose vietose, biuruose ir kur tik jo prireikia.

Kuo skiriasi Wi-Fi ir mobilusis internetas?

Visų pirma, reikia paminėti, kad šios technologijos skiriasi. Mobiliajam internetui šiuo metu naudojamos 4G ir 5G technologijos. Nors Wi-Fi, kaip ir mobiliuoju internetu, galima naudotis be fizinio laidinio kontakto, yra daugybė skirtumų.

Vienas svarbiausių yra tai, kad norint naudotis Wi-FI reikia fiziškai būti netoliese tinklo, o štai mobilusis internetas naudoja mobiliojo ryšio infrastruktūrą ir suteikia laisvės. Dėl to toks internetas dar vadinamas nešiojamu – juo galima naudotis įvairiose vietovėse. Tereikia pasiimti maršrutizatorių ir mobilusis internetas gali keliauti kartu su jumis.