Aktualijos

Beveik 300 Utenos įmonių laukia valstybės paramos

Rasa MILERYTĖ.Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI), atsižvelgdama į dėl koronaviruso nustatytus ribojimus veiklos vykdymui, dėl kurių verslininkai patyrė tiesioginį neigiamą poveikį, paskelbė mokesčių mokėtojus, kuriems bus taikomos pagalbos priemonės. Mokesčių mokėtojų sąraše iš viso 32 tūkstančiai verslininkų. Pagalbos prašo ir beveik 300 Utenos įmonių.
Pagalbos reikia ir švietėjams, ir automobilių remontininkams
Tarp pagalbos prašančių uteniškių – uždarosios akcinės bendrovės ir viešosios įstaigos, mažosios bendrijos ir individualios įmonės. Įmonių, dėl viruso patyrusių tiesioginę žalą, veiklos spektras – labai platus: švietimas, didmeninė ir mažmeninė prekyba, apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų veikla, meninė ir pramoginė veikla, sveikatos priežiūra ir socialinis darbas ir kt.
Sąraše yra švietimo veiklą vykdantys Utenos regioninis profesinio mokymo centras, Utenos kolegija, UAB „Sigerija“, „Elenos vairavimo mokykla“, Vaclovo Laimos individuali įmonė, „Bareikio vairavimo mokykla“, „SANTARAS“, VšĮ „Idėjų architektai“, VšĮ „9 km dangaus“, sveikatos mokykla „Šalavijas“, VšĮ „Aukštyn galvą“.
Į sąrašą pateko ir variklinių transporto priemonių atsarginių dalių prekybininkai, kompiuterių, buitinių aparatų ir prietaisų, namų ir sodo įrangos remontininkai, mažmeninės ir didmeninės prekybos specializuotose ir nespecializuotose parduotuvėse bei ne parduotuvėse vykdytojai – „Maisto pramonės logistikos grupė“, „Rugelis“, „Urkis“, „Ežeraitis“, A. Atgalainio automobilių remonto įmonė, „Utenos agroprekyba“, „Autrema“, „Utenaitis“, „Utenos Melga“, „Bikuvos prekyba“, „Motorbike“, „Dauniškio prekyba“, „Agroteksas“.
Sąraše atsidūrė ir maitinimo bei gėrimų paslaugas teikiančios įmonės – V. Mieliauskienės viešojo maitinimo įmonė, „Lauredė“, „Abuva“, „Parko terasa“, „Paletės baras“, „Skonių fontanas“, „Fudstopas“, „Tarp svajų“.
Taip pat pagalbos prašo ir odontologinių paslaugų teikėjai, apgyvendinimo paslaugas teikiantys verslininkai, sporto klubai, kelionių agentūros ir daug kitokių įmonių. Balandžio 6 dienos duomenimis, į sąrašą įtraukta 299 Utenos įmonės. Šiems verslams galios įvairios lengvatos, mokesčių nukėlimai. (Tęsinys 2020 04 22 laikraštyje)