Aktualijos

Augalininkystės darbai miegančių nelaukia

Rasa MILERYTĖ

Augalininkystės darbais užsiimantys žmonės jau purena lysves ir kimba į darbus, kad derliaus nuėmimo metu nereiktų skėsčioti rankomis. Gėlininkystės verslu užsiimanti Aldona Mikulėnienė sako, kad šiame versle yra darbų, kurie tęsiasi ištisus metus, o darbymetis prasideda vasario pradžioje.

Gėlės jau skleidžia žiedus
A. Mikulėnienė į sodo ir daržo darbų traukinį spėjo laiku, tad šiandien jau džiaugiasi bepražystančiomis sandovilėmis, našlaitėmis, grikeliais, begonijomis. Šiltnamiuose jau yra ir žydinčių agurkų, tad balandžio mėnesį bus galima ragauti pirmąjį derlių. Pasak A. Mikulėnienės, pasėjus sėklas anksčiau, žydėjimą galima pareguliuoti, kad derlius nebūtų per ankstyvas, bet jei pasėsi per vėlai, jau negalėsi patenkinti klientų poreikių.
A. Mikulėnienės ūkyje auginamos daržovės ir gėlės. Pašnekovė sako, kad gėles auginti įdomiau – ne taip monotoniška, o paprašyta įvardyti skaičių, kiek skirtingų rūšių augalų šiemet pasėjo, atsako, kad suskaičiuoti būtų sudėtinga. Vos ne kiekvieno augalo – po kelias rūšis.
„Vien grikelių apie dešimt rūšių, žemuogių auginu dvi rūšis, geltonas ir raudonas, pelargonijų aštuonios rūšys, smulkiažiedžių begonijų irgi gal aštuonios, mėtų gal keturios rūšys“, – skaičiuoja pašnekovė. Kai kurių augalų daigų jos ūkyje – po keliasdešimt tūkstančių.

Tęsinį skaitykite 2021 03 24 „Utenyje“