Aktualijos

Antonijaus Vivaldžio „Gloria“ po Utenos Kristaus Žengimo į dangų bažnyčios skliautais

Genovaitė ŠNUROVA

Kiekvieną kartą atidarant Aukštaitijos vargonų muzikos festivalį daug gražių padėkos žodžių už šią nuostabią muzikos šventę pasakoma šio festivalio sumanytojai, sielai ir organizatorei Zitai Lukošiūnienei, vargonininko dukrai, vargonų specialybės mokytojai Utenos meno mokykloje. Jos sugebėjimų, mokėjimo dirbti su jaunimu dėka Utena jau garsėja perspektyviais vargonininkais, iš įvairių konkursų parsivežančiais laureatų vardus.
Utenos miesto šventės išvakarėse Utenos Kristaus Žengimo į dangų bažnyčioje buvo atidarytas XXIII vargonų muzikos festivalis. Nuo pat pirmojo festivalio juos organizuoja ta pati Zita Lukošiūnienė. Pavydėtino užsispyrimo, kantrybės ir noro supažindinti uteniškius su ne kasdien skambančia muzika nestokojanti vargonininkė savo darbu nusipelnė pagarbos.
Šį kartą vargonų muzikos festivalis buvo dedikuotas Juozui Naujaliui – muzikos pedagogui, savo laiku garsiausiam Lietuvos vargonininkui, chorų dirigentui, kompozitoriui, visuomenininkui, vienam pirmosios Dainų šventės Lietuvoje organizatoriui – jo 150-ųjų gimimo metinių proga.

Tęsinį skaitykite 2019 09 11 „Utenyje“